AktualnościSparingowa wygrana i karuzela transferowa, czyli w prasie o Jadze

Sparingowa wygrana i karuzela transferowa, czyli w prasie o Jadze

Poniedziałkowa prasa podsumowuje mecz z Radnickim. Ponadto są kolejne plotki transferowe.

Kurier Poranny

Wysoka wygrana w Turcji. – Wysokie zwycięstwo w drugim sparingu podczas zgrupowania w tureckim Belek odniosła Jagiellonia. Białostoczanie wygrali 3:0 z serbską drużyną Radnicki Nisz. (…) Niezgoda pierwszy raz mógł się wykazać w 19. minucie, kiedy efektownie obronił uderzenie z dystansu, a dobitka zawodników Radnickiego była minimalnie niecelna. Wcześniej znakomitą sytuację po drugiej stronie boiska miał Kamil Wojtkowski, który dostał dokładne podanie od Jakova Puljicia, ale uderzył zbyt anemicznie i trafił w bramkarza rywali. Znacznie lepiej poszło Puljiciowi w 38. minucie. Chorwat z niewielkiej odległości wykończył ładną akcję całego zespołu, dokładając nogę do płaskiego dośrodkowania z prawej strony i Żółto-Czerwoni objęli prowadzenie.

Kto zasili Jagę? – To może być jeden z najgłośniejszych zimowych transferów w PKO BP Ekstraklasie. Jak donoszą media Jagiellonia Białystok zainteresowana jest angielskim obrońcą Jonem Flanaganem. Do Żółto-Czerwonych może też trafić Bośniak Bojan Nastić. (…) Flanagan to wychowanek słynnego FC Liverpool, a w barwach The Reds rozegrał 54 spotkania. Chociaż jest prawonożny, to występuje też na przeciwnej stronie boiska, a właśnie poszukiwanie lewego defensora to zimowy priorytet Jagiellonii. (…) O przenosinach Nasticia do stolicy Podlasia mówiło się już od kilkunastu dni. Portal sportske.ba poinformował, że Bośniak opuści wkrótce białoruski klub BATE Borysów i przeniesie się do Polski.

Camara wróci do Jagi? – Rumuński klub ma kłopoty finansowe i podobno jest winny pieniądze Hiszpanowi. W związku z tym Camara poinformował zarząd, że chce rozwiązania umowy wypożyczenia. Ale nawet jeżeli umowa zostanie rozwiązana to zawodnik nie koniecznie wróci do Jagi, gdyż zainteresowane są nim inne kluby.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00