AktualnościSparingowa wygrana rezerw

Sparingowa wygrana rezerw

Drugi zespół Jagiellonii Białystok rozpoczął przygotowania do wiosennej części sezonu trzeciej ligi. Podopieczni Wojciecha Kobeszki mają za sobą już jeden mecz kontrolny. W minioną sobotę Żółto-Czerwoni pokonali ŁKS 1926 Łomża 4:2.

Rezerwy Jagiellonii zimowe przygotowania rozpoczęły 11 stycznia i od tamtej pory trenują na obiektach ośrodka treningowego przy ulicy Elewatorskiej w Białymstoku. Po pierwszych zajęciach przyszedł także czas na premierowy mecz kontrolny. Na początek formę Żółto-Czerwonych sprawdził czwartoligowiec – ŁKS 1926 Łomża. Białostoczanie wygrali to spotkanie 4:2 po golach Szymona Pankiewicza, dwóch trafieniach Mikołaja Wasilewskiego i bramce Jana Pawłowskiego.

– Zespół z Łomży postawił dobre warunki i z pewnością był to dla nas pożyteczny sparing. Dobrze zaprezentowaliśmy się szczególnie do przerwy, na którą schodziliśmy prowadząc 3:1, choć nie ustrzegliśmy się kilku błędów w defensywie. W pierwszej połowie napoczęliśmy przeciwnika golem Pankiewicza, który trafił do siatki głową. Potem rywale wyrównali po poważnym błędzie naszej defensywy, ale zdołaliśmy szybko odpowiedzieć dwoma golami. Szczególnie cieszy ładne trafienie Mikołaja Wasilewskiego, który po precyzyjnej centrze Kamila Huczki także głową skierował piłkę do siatki. Po zmianie stron zdobyliśmy jedną bramkę, autorstwa Janka Pawłowskiego na 4:1, a drugiego gola straciliśmy po kontrataku. Generalnie, jestem zadowolony z postawy zespołu, ale pamiętajmy, że był to dopiero pierwszy sparing i jesteśmy na początku przygotowań. Na pewno ten mecz to ciekawy materiał do przemyśleń. Drużyna ŁKS-u zazwyczaj stawia nam wysoko poprzeczkę i tak też było tym razem – podsumował trener jagiellońskich rezerw Wojciech Kobeszko.

Jagiellonia II Białystok – ŁKS 1926 Łomża 4:2 (3:1)
Bramki dla Jagiellonii: Pankiewicz, Wasilewski – dwie, Pawłowski.

Jagiellonia II: Gostomski – Kosikowski, Płoszkiewicz, Jarosz, Huczko, Pankiewicz, zawodnik testowany, Nawrocki, Matus, Wasilewski, Karpiński.

Grali także: Sakowicz, Jarmołowicz, Pawłowski, Bayer, Maciejuk, Czerech.

Plan sparingów Jagiellonii II Białystok:
23.01 – KS Wasilków (III liga), godz. 12, Elewatorska
30.01 – Wigry Suwałki (II liga), godz. 12, Elewatorska
06.02 – Warmia Grajewo (IV liga), godz. 10, Elewatorska
13.02 – Escola Varsovia (IV liga), godz. 12, Elewatorska
20.02 – Wissa Szczuczyn (IV liga), godz. 10, Elewatorska

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00