AktualnościJedenastka Fedora Cernycha

Jedenastka Fedora Cernycha

Są w niej między innymi byli i obecni zawodnicy rosyjskiego Dynama Moskwa, FK Orenburg i naszej Jagiellonii. Dziś prezentujemy jedenastkę kolegów z boiska Fedora Cernycha.

– W bramce postawię na Antona Shunina, doświadczonego bramkarza Dynama Moskwa, którego śmiało można nazwać legendą tego klubu. Ponadto występował w reprezentacji Rosji.

– Na prawej obronie umieszczę innego zawodnika Dynama – Aleksieja Kozłowa. To też były reprezentant Rosji, a obecnie ma 34 lata. Bardzo pracowity i szybki.

– Na środku defensywy Toni Sunjić, również z Dynama. Reprezentant Bośni i Hercegowiny, bardzo dobry piłkarz i człowiek. Grał w dobrych klubach europejskich, takich jak Stuttgart czy Palermo. Gra z nim w jednej drużynie to była przyjemność.

– Obok Bośniaka ustawię kolegę z Jagiellonii, Ivana Runje. Jego nikomu przedstawiać nie trzeba.

– Na lewej obronie Sergei Terekhov. Graliśmy razem w Orenburgu, to bardzo dobry piłkarz. Obecnie występuje w Soczi, ale potencjał ma bardzo duży. To chyba najbardziej niedoceniony piłkarz, z którym grałem. Poza tym dobry człowiek.

– Na pozycji defensywnego pomocnika Samba Sow. Malijski piłkarz obecnie reprezentujący angielski Nottingham Forest. Razem graliśmy w Dynamie Moskwa. Bardzo dobry zawodnik, świetnie wyszkolony technicznie, był gwiazdą rosyjskiego klubu.

– W środku pola postawię także na Tarasa Romanczuka, mojego dobrego kumpla z Jagi. Zastrzegam jednak, że jak on mnie nie umieści w swojej jedenastce, od razu wykreślę go z tej listy (śmiech).

– Na „dyszce” oczywiście Kosta Vassiljev. Najlepszy piłkarz grający na tej pozycji z tych, których miałem okazję poznać. Bardzo dobrze rozumieliśmy się na boisku i okres wspólnej gry to chyba najlepsze lata mojej kariery.

– Na skrzydle mój głupi kumpel (śmiech). Oczywiście mowa o Arvydasie Novikovasie. Jeden z najlepszych skrzydłowych, z którymi miałem okazję grać. Bardzo dobrze wyszkolony technicznie, a poza tym doskonale go znacie.

– Na drugim ze skrzydeł Joaozinho, którego poznałem w Dynamie Moskwa. Był niziutki, ale bardzo wybiegany, szybki i świetny pod względem wyszkolenia technicznego. Bardzo mi się podobała jego gra.

– Na pozycji napastnika umieszczę Dorde Despotovicia. Graliśmy razem w Orenburgu, a obecnie występuje w Rubinie Kazań. Mocny, wysoki, jak na swój wzrost dobry technicznie i szybki. Miał i wciąż ma bardzo dobre wykończenie – zakończył Fiedzia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00