AktualnościPospisil: Jesteśmy gotowi na ligę

Pospisil: Jesteśmy gotowi na ligę

– Rzadko strzelam gole, szczególnie z lewej nogi. Ostatni taki wpadł mi, kiedy jeszcze grałem w Jabloncu. Dzisiaj pomyślałem, że skoro wtedy mi wpadło, to i teraz może być podobnie. – powiedział po sparingu z Rotorem zawodnik Jagiellonii, Martin Pospisil.

W sparingu z Rosjanami „Pepik” popisał się kapitalnym golem. – Rzadko strzelam gole, szczególnie z lewej nogi. Ostatni taki wpadł mi, kiedy jeszcze grałem w Jabloncu. Rywalizowaliśmy w Lidze Europy z FC Kopenhagą. Dzisiaj pomyślałem, że skoro wtedy mi wpadło, to i teraz może być podobnie. Wyszedł ładny strzał, a domyślam się, że wielu oczekiwało „zewniaka” – uśmiechnął się czeski pomocnik już po końcowym gwizdku.

Potyczka z Rotorem była jednocześnie ostatnim sprawdzianem Jagi przed inauguracją rundy wiosennej. – Myślę, że był to dla nas udany czas. Szczególnie ten ostatni sparingpartner okazał się być tym najsilniejszym. Na przestrzeni tych pięciu spotkań udowodniliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do ligi. Umiemy grać przeciwko wymagającym rywalom, czas udowodnić to w starciu z Lechią – podkreśla środkowy pomocnik.

Już w przyszłą sobotę Jagiellonia zagra o komplet punktów w Gdańsku. – Wszyscy doskonale wiemy, że ostatnio na stadionie Lechii nie szło nam najlepiej, ale każda passa kiedyś się kończy. My chcemy zbudować pozytywną serię i potwierdzić wysoką formę. Jeżeli wygramy jeden, dwa mecze, to jestem pewien, że ponownie włączymy się do ścisłej czołówki – zakończył Martin Pospisil.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00