AktualnościRocznik 2005 przygotowuje się do wiosny

Rocznik 2005 przygotowuje się do wiosny

Jagiellończycy z rocznika 2005 przygotowania do wiosennej części sezonu Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych rozpoczęli 11 stycznia. W  miniony weekend (16-17 stycznia) podopieczni Hermesa i Łukasza Tupalskiego rozegrali dwa sparingi w Warszawie. W sobotę przegrali z rocznikiem 2005 Legii Warszawa 2:5, a dzień później zremisowali 2:2 z miejscowym Championem.

Przypomnijmy, że jesienią jagielloński rocznik 2005 zdominował ligę wojewódzką i dzięki zajęciu pierwszego miejsca zmierzył się w barażach ze Stomilem Olsztyn o prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Niestety, nasz zespół przegrał tę rywalizację, ulegając u siebie 2:3, a na wyjeździe 0:3. W związku z tym, wiosną Jagiellończycy ponownie przystąpią do rywalizacji w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. O komentarz do przebiegu początku przygotowań i pierwszych gier kontrolnych poprosiliśmy trenera Jagiellończyków, Hermesa.

 Mimo porażki z Legią byłem zadowolony z tego, co zaprezentowaliśmy. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że przez blisko trzy miesiące nie trenowaliśmy. W związku z panującą sytuacją w internacie, musieliśmy puścić chłopaków do domów po dwumeczu barażowym ze Stomilem Olsztyn. Później była też przerwa świąteczno-noworoczna. Biorąc to wszystko pod uwagę, moim zdaniem nasza gra wyglądała całkiem nieźle. Szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się dobrze, szkoda jedynie wyniku. Do przerwy Legia prowadziła 2:0, a wcale nie musiała. Po zmianie stron rywale podwyższyli na 3:0, a potem zmniejszyliśmy straty po golach Oliwiera Kryszczuka i Dawida Hinza. Goniąc rezultat wykreowaliśmy jeszcze kilka dogodnych szans, których nie wykorzystaliśmy, w przeciwieństwie do Legii, która trafiła jeszcze dwa razy – relacjonuje.

– Natomiast w niedzielę scenariusz był podobny. Przegrywaliśmy różnicą dwóch goli, ale potem się przebudziliśmy. W całym meczu to my byliśmy stroną przeważającą. Straciliśmy pierwszego gola po stałym fragmencie gry i wrzutce z bocznego sektora boiska. Drugą bramką straciliśmy po kontrataku. Do końca walczyliśmy jednak o odwrócenie losów meczu i zdołaliśmy wyrównać po trafieniach Wiktora Marka i Dominika Kobusa. Byliśmy bardzo zmęczeni po tych dwóch spotkaniach, bo jesteśmy dopiero na początku przygotowań. W sobotę zagraliśmy dwa razy po 45 minut, a w niedzielę dwa razy po 40. W niedzielę z ekipą Championu zagrał też nasz drugi zespół, który przegrał 2:4 – informuje szkoleniowiec.

– W najbliższą sobotę zmierzymy się w Ząbkowie z tamtejszą Ząbkovią z rocznika 2004. Czeka nas bardzo wymagający sparing, bo to silny zespół, który występuje w Centralnej Lidze Juniorów. Natomiast w niedzielę nasz drugi zespół zagra z MŁKS Łomża. Oba mecze zostaną rozegrane o godzinie 16. Do końca przygotowań rozegramy jeszcze sporo gier kontrolnych – dodaje Hermes.

Wyniki sparingów:

Legia Warszawa (2005) – Jagiellonia Białystok (2005) 5:2 (2:0).
Bramki dla Jagiellonii: Kryszczuk, Hinz

Jagiellonia: Damian Andrzejkiewicz – Kacper Łukawski, Dominik Kobus, Bartłomiej Krasiewicz, Krystian Mantur, Maciej Kuć, Mateusz Kowalski, Krystian Ziętek, Szymon Morawski, Kamil Andrzejkiewicz, Wiktor Bryks

Grali także: Mateusz Danielczyk, Kacper Ptasiński, Oskar Lipiński, Dawid Bajko, Alan Warduliński, Dawid Koc, Jakub Demiańczuk, Adam Zięba, Dawid Hinz, Wiktor Marek, Oliwier Kryszczuk.

Champion Warszawa (2005) – Jagiellonia Białystok (2005) 2:2 (1:0)
Bramki dla Jagiellonii: Marek, Kobus

Jagiellonia: Damian Andrzejkiewicz – Kacper Łukawski, Dominik Kobus, Bartłomiej Krasiewicz, Krystian Mantur, Maciej Kuć, Mateusz Kowalski, Krystian Ziętek, Szymon Morawski, Kamil Andrzejkiewicz, Wiktor Bryks

Grali także: Mateusz Danielczyk, Kacper Ptasiński, Oskar Lipiński, Dawid Bajko, Alan Warduliński, Dawid Koc, Adam Zięba, Dawid Hinz, Wiktor Marek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00