AktualnościZ Rotorem na koniec obozu

Z Rotorem na koniec obozu

Rosyjski Rotor Wołgograd będzie ostatnim rywalem kontrolnym Żółto-Czerwonych podczas zimowego zgrupowania w tureckim Belek. Dla podopiecznych Bogdana Zająca będzie to próba generalna przed wznowieniem PKO Ekstraklasy. Początek tegorocznych zmagań ligowych już za nieco ponad tydzień. Sparing z Rotorem odbędzie się w czwartek (21.01) o godz. 15:00 czasu polskiego.

Podczas obozu „Żółto-Czerwoni” mierzyli się z czterema rywalami. 14 stycznia pokonali Zagłębie Lubin (2:1), 17 stycznia byli lepsi od serbskiego Radnickiego Niszu (3:0), 18 stycznia przegrali z kosowskim KF Ballkani (1:2), a w minioną środę pewnie ograli młodzieżową drużynę Konyasporu U-19 4:1. Czy sztab szkoleniowy Jagiellonii jest zadowolony z przebiegu dotychczasowych gier kontrolnych?

– Okres przygotowawczy to walka o skład i o miejsce w wyjściowej jedenastce na pierwsze noworoczne spotkanie o stawkę. Wielu piłkarzy pokazuje, że chce się o te miejsce bić i to mnie cieszy – mówił trener Zając podczas zgrupowania.

W Belek dotychczas szansę gry dostało wielu zawodników, w tym młodzieżowcy, którzy mieli okazję zagrać w większym wymiarze czasowym w środowym sparingu z Konyasporem U-19.

– Po to zabraliśmy duża liczbę chłopaków na zgrupowanie, żeby zobaczyć ich w pewnym wymiarze czasowym. Młodzież ma okazję sprawdzić się na poziomie seniorskim, choć akurat dziś zagraliśmy z młodzieżowym zespołem rywala. Mimo to uważam, że był to wymagający przeciwnik. Niektórzy z naszych chłopców mieli okazję dopiero po raz pierwszy pojechać na taki większy obóz w Belek. To wszystko po to, aby w przyszłości stali się docelowym wzmocnieniem pierwszego zespołu – komentował po sparingu z turecką drużyną drugi trener Jagiellonii, Rafał Grzyb.

W czwartek możemy jednak spodziewać się składu, który będzie zbliżony do tego, który wystąpi w następnym tygodniu, sobotnim starciu ligowym (30.01) w Gdańsku z Lechią. Potyczka z Rotorem Wołgograd to próba generalna Jagiellończyków przed wznowieniem ligi.

Ostatni sparingowy rywal Dumy Podlasia to obecnie 13. drużyna rosyjskiej Premier Ligi. Trenerem tego zespołu jest wielokrotny reprezentant Białorusi i były legendarny piłkarz Dynama Kijów – Aleksandr Chackiewicz. Największe sukcesy Rotoru do dwukrotne wicemistrzostwo Rosji, zdobyte w latach 1993 i 1997, finał Pucharu Rosji w 1995 roku i półfinał Pucharu ZSRR w 1945 roku.

Rotor to beniaminek bieżącego sezonu Premier Ligi. W tej kampanii jest jedną z drużyn poważnie zamieszanych w walkę o utrzymanie. Biorąc pod uwagę jednak klasę dotychczasowych, tegorocznych rywali sparingowych Jagi w Belek, będzie to prawdopodobnie drugi najsilniejszy przeciwnik Żółto-Czerwonych, po Zagłębiu Lubin, z którym rywalizowaliśmy na początku obozu. Jakie warunki postawi Żółto-Czerwonym drużyna z Rosji?

Początek ostatniego, tegorocznego sparingu Jagiellonii w Belek zaplanowano na czwartek (21.01), godz. 15:00 czasu polskiego. Zapraszamy na transmisję telewizyjną z tego spotkania na nasz kanał YouTube – JagaTV. Przebieg ostatniego spotkania kontrolnego będzie można też śledzić na naszych profilach w Social Media – Facebook, Twitter – w ramach relacji tekstowej. 

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00