AktualnościAugustyn: Lechia nie jest łatwym rywalem

Augustyn: Lechia nie jest łatwym rywalem

Jagiellonia dość długo nie wygrała z Lechią. To jest odpowiedni czas, żeby przełamać tę serię – powiedział obrońca Jagiellonii Białystok, Błażej Augustyn, przed sobotnim (30.01) wyjazdowym meczem z Lechią Gdańsk, którym Jagiellońcyzcy zainaugurują rundę wiosenną sezonu 2020/2021 zmagań PKO BP Ekstraklasy.

– Wielu moich kolegów nie ma już w Lechii. Ci, którzy zostali, kontynuują to, co robiliśmy wcześniej. Mam na myśli dobrze wykonane stałe fragmenty gry, szybkie kontrataki, szczelną grę w obronie. Nie jest to łatwy rywal, ale wszystko da się zrobić. Boisko wszystko zweryfikuje – mówił nasz obrońca.

Czy, zdaniem Błażeja, zimowy obóz przygotowawczy w tureckim Belek znacząco wpłynął na poprawę gry defensywnej Jagiellończyków? – Dużo pracowaliśmy nad grą w obronie. Niemniej poprawa nie przychodzi jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musimy się docierać. Mamy młodych zawodników w obronie, którzy muszą uczyć się na swoich błędach. Ja również, mimo tego, że mam swoje lata, też je popełniam. Niestety nie jest tak, że obrońca im starszy tym bardziej idealny. Obrońca jest jak saper, myli się raz. Na tej pozycji nie ma dodatkowej pomocy, co powoduje, że błędy są widoczne. Im więcej się pracuje, wyrabia się pewne nawyki, można niwelować błędy. Jak będzie, to pokażą mecze.

– W końcówce poprzedniego roku, kiedy mieliśmy kontuzje i choroby, brakowało przede wszystkim obrońców. Personalia są z pewnością ważne. O tym kto gra decyduje trener, to wyłącznie jego decyzja – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00