AktualnościJuniorzy młodsi szlifują formę

Juniorzy młodsi szlifują formę

Drużyna rocznika 2004 AP Jagiellonii Białystok pełną parą przygotowuje się do wiosennych zmagań w Centralnej Lidze Juniorów U-17. 15 stycznia podopieczni Tomasza Bernatowicza zakończyli obóz w Ostródzie, a po powrocie do Białegostoku rozegrali dwa mecze kontrolne z trzecioligowymi – KS Wasilków i Olimpią Zambrów.

Pierwsze noworoczne treningi Jagiellończycy odbyli już 4 stycznia, a następnie wyjechali na tygodniowy obóz do Ostródy. Po tym, jak Żółto-Czerwoni zadbali o dobrą kondycję na Warmii i Mazurach, przyszła pora na pierwsze sprawdziany meczowe. Juniorzy młodsi Jagi, chcąc jak najlepiej przygotować się do wiosennej rywalizacji w CLJ U-17, zaplanowali sparingi niemal wyłącznie z drużynami seniorskimi. – Moim zdaniem to dobre sprawdziany dla chłopców. Uważam, że nie można mieć lepszego przetarcia przed ligą. Piłka seniorska jednak nieco różni się od juniorskiej. Ponadto czerpiemy z wcześniejszych doświadczeń. W przeszłości graliśmy już sparingi z zespołami seniorskimi i uważam, że przyniosły one chłopcom wymierne korzyści – mówił na starcie przygotowań trener Bernatowicz.

Po powrocie z Ostródy 16 stycznia AP Jagiellonia 2004 rozegrała mecz kontrolny z KS Wasilków w hali pneumatycznej ośrodka treningowego przy ulicy Elewatorskiej. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Do przerwy Jagiellończycy prowadzili 2:0 po trafieniach Kacpra Skoka i Mateusza Celmera. Po zmianie stron to rywale odpowiedzieli dwoma golami i premierowe starcie nie wyłoniło zwycięzcy.

Tydzień później, 23 stycznia, Żółto-Czerwoni zmierzyli się na tym samym obiekcie w sparingu z innym trzecioligowcem – Olimpią Zambrów. Ta rywalizacja trwała jednak tylko 45 minut i zakończyła się wynikiem 0:2. Czy trener Bernatowicz jest zadowolony z dotychczasowych gier kontrolnych?

– Jestem bardzo zadowolony. Z Wasilkowem powinniśmy wygrać i to wysoko z przebiegu meczu. Natomiast w starciu z Olimpią rywale zagrali bardzo defensywnie, czego się nie spodziewaliśmy. Jeden błąd indywidualny i kontratak zambrowian przyniosły gole dla przeciwnika. Mimo to uważam, że fajnie się zaprezentowaliśmy. Utrzymywaliśmy się przy piłce, próbowaliśmy grać wysoko, akcje były bardzo płynne, czasem brakowało wykończenia. Nie zawsze łatwo było przedostać się pod bramkę przeciwnika, bo to jednak trzecioligowcy. Pod względem szkoleniowym byli to bardzo dobrzy rywale – komentował ostatnie sparingi szkoleniowiec juniorów młodszych.

Jak trener Bernatowicz ocenia postępy swoich piłkarzy podczas trwających przygotowań do ligowej wiosny? – Najważniejsze, że chłopcy są zdrowi i mamy duże pole manewru. Chcemy każdemu dać szansę, bo kadra jest na tę chwilę bardzo wyrównana i to cieszy. Sparingi z wymagającymi rywalami otwierają pewne możliwości rozwoju dla tych chłopców. Skład sukcesywnie będzie krystalizował się na ligę. Mamy zdolnych piłkarzy, więc też na siłę nie będziemy szukać wzmocnień. Na razie są tylko ruchy wewnętrzne. Obecnie trenuje z nami i jest przewidywany w kadrze na wiosnę chłopak z rocznika 2005, lewy obrońca Krystian Gryglak, który jesienią występował w drużynie trenera Hermesa. To bardzo perspektywiczny piłkarz, któremu chcemy dać szansę.

– Z kolei do zespołu U-18 przejdzie stoper Oscar Mabiala, który obecnie już trenuje z ekipą Krzyśka Zalewskiego. Nikomu nie blokujemy szans rozwoju, dlatego cieszymy się, gdy nasi chłopcy mają możliwość gry na jeszcze wyższym poziomie. Na pewno będziemy chcieli zwiększyć konkurencję na pozycji bramkarza, bo jesienią Kuba Jasionek awansował nawet do kadry pierwszego zespołu, grał też w rezerwach, więc wiosną już w naszej drużynie nie zagra. Generalnie, mamy bardzo zdolnych chłopców, z których każdy otrzyma swoją szansę – poinformował szkoleniowiec AP Jagiellonii 2004.

Wyniki sparingów:

AP Jagiellonia 2004 – KS Wasilków 2:2 (2:0)
Bramki dla Jagiellonii: Skok, Celmer

AP Jagiellonia: Nienałtowski – Zabielski, Parzonko, Piórkowski, Celmer, Szczygieł, Żabiuk, Protaziuk, Skok, Dąbrowski, Wojdakowski.

Grali także: Jaroszuk, Sękulski, Lewicki, Ubermanowicz, Stec, Romanowski, Baranowski, Siemieniuk.

AP Jagiellonia 2004 – Olimpia Zambrów 0:2

AP Jagiellonia: Ciesielczuk – Zabielski, Parzonko, Skowronek, Gryglak, Bernatowicz, Żabiuk, Szczegieł, Celmer, Dąbrowski, zawodnik testowany.

Grali także: Chomaciuk, Wojdakowski, Lewicki, Piórkowski, Jaroszuk, Siemieniuk, Ubermanowicz, Stec.

Plan pozostałych zimowych sparingów rocznika 2004:

30 stycznia – Wisła Płock U-18

6 lutego – Hetman Tykocin (klasa okręgowa)

13 lutego – Tur Bielsk Podlaski (IV liga)

17 lutego – Wissa Szczuczyn (IV liga)

20 lutego – KS Michałowo (IV liga)

27 lutego – Promień Mońki (IV liga)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00