AktualnościPrzygotowania rocznika 2006 zgodnie z planem

Przygotowania rocznika 2006 zgodnie z planem

Jagielloński rocznik 2006 przygotowuje się do wiosennej części sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni Przemysława Papiernika i Marka Wasiluka w styczniu przebywali na zgrupowaniu w Kobyłce i rozgrywali pierwsze mecze kontrolne.

– Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. W Kobyłce solidnie popracowaliśmy i zagraliśmy dwa sparingi. Pokonaliśmy 1:0 Kosę Konstancin i 4:2 Polonię Warszawa. Rywalizowaliśmy z drużynami ze swojego rocznika. Po powrocie z obozu zmierzyliśmy się jeszcze z starszymi o rok chłopcami z Zabkovii Ząbki, których ograliśmy 5:0. Generalnie, nie przywiązujemy jednak większej wagi do wyników – podkreśla trener Papiernik.

Żółto-Czerwoni w nowym roku szlifują grę w nowym systemie taktycznym. –  To dosyć duża zmiana w porównaniu do tego, w jakiej formacji występowaliśmy jesienią. Obecnie pracujemy nad grą z trójką środkowych obrońców. Jest to wariant zdecydowanie bardziej ofensywny i tak chcemy prezentować się wiosną. Ten system jest dopasowany do charakterystyki zawodników, których posiadamy. Na razie to się sprawdza, ale to dopiero początek – informuje szkoleniowiec.

Po powrocie z Kobyłki Żółto-Czerwoni trenowali na obiekcie przy ulicy Elewatorskiej, a na najbliższy weekend (30-31.01) wybierają się do Krakowa. – Tam rozegramy kolejne gry kontrolne. Zmierzymy się z Rakowem Częstochowa i miejscową Wisłą. Czeka nas poważny sprawdzian z silnymi, topowymi zespołami w naszym kraju w tej kategorii wiekowej. Chcemy sprawdzić, czy środki treningowe, które wdrażamy w naszych mikrocyklach, jesteśmy w stanie realizować na tle mocnych drużyn. Zobaczymy, jak sobie radzimy pod nieco większą presją, bo do tej pory nie była ona za duża. Sami jesteśmy ciekawi – kończy Przemysław Papiernik.

Przypominamy, że rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów U-15 Żółto-Czerwoni wznowią w pierwszy weekend marca. Jesień sezonu 2020/2021 Jagiellończycy zakończyli na trzecim miejscu, ustępując tylko warszawskiej Escoli i Legii.

Wyniki dotychczasowych sparingów:

Jagiellonia Białystok 2006 – Polonia Warszawa 2006 4:2.
Bramki dla Jagiellonii: Patryk Drygiel, Karol Chilmon, Bartosz Mazurek, Jakub Trzciński

Jagiellonia Białystok 2006 – Kosa Konstancin 2006 1:0.
Bramka: Maksymilian Cholewa

Jagiellonia Białystok 2006 – Ząbkovia Ząbki 2005 5:0
Bramki: Zawodnik testowany – dwie, Maksymilian Koj, Bartłomiej Łupiński, Iwo Czajkowski

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00