AktualnościBitok: W Jadze chcę się rozwijać

Bitok: W Jadze chcę się rozwijać

– Słyszałem dużo dobrego o Jagiellonii. To klub na wysokim poziomie z dużymi ambicjami. Mam tylko jeden cel, chcę się rozwijać, z dnia na dzień, z treningu na trening. – powiedział po podpisaniu kontraktu z Jagiellonią nowy defensor „Żółto-Czerwonych” Godfrey Stephen Bitok.

Nigeryjczyk nie krył radości z faktu podpisania umowy. – Było mi bardzo miło, kiedy otrzymałem ofertę z Białegostoku. Słyszałem dużo dobrego o Jagiellonii. To klub na wysokim poziomie z dużymi ambicjami. Jestem przekonany, że przychodząc tutaj robię duży krok w mojej dotychczasowej karierze – podkreśla świeżo pozyskany zawodnik.

Godfrey był pod wrażeniem infrastruktury i tego, co zobaczył w Białymstoku. – Wszystko co zobaczyłem, mam na myśli stadion, ośrodek treningowy, a także biura są na bardzo wysokim poziomie. Mi pozostaje tylko ciężko pracować i rozwijać się. Już nie mogę doczekać się pierwszych treningów, aby móc pojawić się na bazie, a także pierwszego meczu na naszym stadionie – wymienia Nigeryjczyk.

Dużo dobrego o Jagiellonii Bitok usłyszał z ust Bojana Nasticia. – Oczywiście znamy się ze wspólnych występów w lidze białoruskiej. Tydzień temu spotkaliśmy się w ambasadzie, gdzie wyrabialiśmy wizę do Polski. Bojan był już wtedy zawodnikiem Jagi i przekonywał mnie, że to krok we właściwym kierunku. O klubie, jego możliwościach wypowiadał się w samych superlatywach. Cieszę się, że będę miał w szatni jedną osobę, którą zdążyłem już wcześniej poznać – mówi defensor.

Sam zawodnik nie chce mówić zbyt dużo o sobie. – Wolę, aby zamiast słów przemówiły moje fakty i moja gra. Oczywiście, szanuję każdego. Wiem, że kibice oraz dziennikarze mają prawo do własnych opinii, ale chcę pokazać na co mnie stać. Mogę tylko powiedzieć, że do tej pory grywałem jako lewy obrońca – mówi Stephen.

Jak się okazuje, zawodnik wie również trochę o samej lidze. – We wrześniu Dynamo Mińsk rywalizowało z Piastem Gliwice. Spotkanie było transmitowane przez białoruską telewizję. Zwróciłem uwagę na polski zespół, który odniósł na Białorusi przekonywujące zwycięstwo. Tymczasem Dynamo, które jest wiodącą siłą w lidze białoruskiej, nie miało wtedy nic do powiedzenia. Gliwiczanie udowodnili, że są mocnym zespołem. To tylko pokazuje, że poziom w polskiej lidze jest naprawdę niezły – ocenia.

Jaki cel stawia przed sobą zawodnik? – Mam tylko jeden cel, chcę się rozwijać, z dnia na dzień, z treningu na trening. Przyjechałem do Polski, aby ciężko pracować i na tym chcę skupić całą uwagę. Chcę stawać się coraz lepszym – zakończył Stephen Godfrey Bitok.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00