AktualnościMatysik: To było przeżycie

Matysik: To było przeżycie

– Trener mówił mi, żebym dał z siebie wszystko. Założenie było takie, żeby jak najlepiej wypaść, ale to nie takie proste. Było to bardzo duże przeżycie i wielkie emocje, jedne z największych w moim życiu – powiedział Miłosz Matysik, 16-latek, który dziś zadebiutował w barwach Jagiellonii Białystok w PKO Ekstraklasie. Żółto-Czerwoni przegrali z Wisłą Kraków 0:2.

– Muszę skupić się na dalszych treningach, aby coraz lepiej prezentować się na boisku. Wszystko to, co się działo w ostatnich tygodniach, to dla mnie duże zmiany. Dużo pracowałem i w efekcie jestem teraz tutaj, z pierwszą drużyną. Teraz będę pracować jeszcze ciężej, żeby jeszcze lepiej zaaklimatyzować się w tym zespole – dodał Miłosz, który jesienią występował w zespole juniorów starszych Jagiellonii w Centralnej Lidze Juniorów U-18, a także jagiellońskich rezerwach. 16-latek uczestniczył także w barażach naszego rocznika 2005 w starciu ze Stomilem Olsztyn.

Czy zdaniem Miłosza warunki do gry w piłkę niedzielnego popołudnia w Krakowie były odpowiednie do rywalizacji? – Warunki do gry były trudne, ale nie możemy na to zwalać winy za naszą porażkę. Obie drużyny grały w takiej samej aurze, a dziś po prostu Wisła była lepsza – podkreślił Matysik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00