AktualnościWisła i dywagacje, czyli w prasie o Jadze

Wisła i dywagacje, czyli w prasie o Jadze

Wtorkowa praca wraca jeszcze do meczu z Wisłą Kraków. Ponadto media dywagują o najbliższej kolejce, a także możliwości powrotu kibiców na trybuny.

Super Express
Czy zima sparaliżuje najbliższą kolejkę? – Już w miniony weekend pogoda zdecydowanie nie oszczędzała polskich ligowców. Najbardziej było to widać po niedzielnym starciu Wisły Kraków z Jagiellonią Białystok, które odbyło się w iście zimowej aurze. Użyto nawet pomarańczowej piłki, a linie na boisku pomalowane były na czerwono. (…) A czy wszyscy fani polskiego futbolu w ekstraklasowym wydaniu mogą się obawiać odwołania pojedynków nadchodzącej kolejki? Portal „goal.pl” donosi, że Ekstraklasa SA na tę chwilę nie planuje żadnych zmian w terminarzu. Sytuacja związana z pogodą jest jednak na tyle dynamiczna, że wszystko może się zmienić z dnia na dzień. Jeżeli jednak już, to będzie to dotyczyło pojedynczych pojedynków, nie zaś pełnej serii gier.

Kibice na trybunach już w marcu? – Przez ostatnie miesiące sport na całym świecie, również w Polsce, jest z pewnością daleki od normalnego funkcjonowania. Choć spotkania w różnych dyscyplinach odbywają się w większości przypadków zgodnie z planem, to bez kibiców na trybunach brakuje wyjątkowej atmosfery i otoczki. Niewykluczone, że wkrótce się to zmieni. Poinformowano bowiem, że we wtorek dojdzie do spotkania na najważniejszych szczeblach, podczas którego Zbigniew Boniek chce forsować pomysł powrotu fanów na trybuny. (…) Władze PZPN, według informacji przekazanych przez sportowefakty.wp.pl, udadzą się we wtorek na posiedzenie Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Zbigniew Boniek i jego współpracownicy przygotowali nawet plan, mający przekonać rząd do zniesienia obostrzeń, które wciąż dotykają wiele branż.

Kurier Poranny
PIłkarze Jagi komentują porażkę w Krakowie. – Mimo wpuszczenia dwóch bramek 17-letni golkiper i tak był najjaśniejszym punktem Żółto-Czerwonych pod Wawelem, bo swoimi interwencjami, szczególnie w pierwszej połowie, uchronił białostocką drużynę przed dużo wyższą porażką. (…) – Warunki do gry w piłkę nie miały żadnego znaczenia, bo obie drużyny miały takie same. Nie możemy tak tłumaczyć tej porażki. Wisła narzuciła nam swój styl gry i była lepsza w większości elementów. Szkoda kilka niewykorzystanych okazji, szczególnie z początku meczu. Mogliśmy prowadzić i kontrolować całe spotkanie. W drugiej połowie to jednak Wisła strzelała gole (…) Pozytywem jest z pewnością ekstraklasowy debiut 16-letniego Miłosza Matysika, który pojawił się na placu gry w końcówce meczu. – Wszystko to, co się działo w ostatnich tygodniach, to dla mnie duże zmiany. Dużo pracowałem i w efekcie jestem teraz tutaj, z pierwszą drużyną. Teraz będę pracować jeszcze ciężej, żeby jeszcze lepiej zaaklimatyzować się w tym zespole – powiedział białostocki debiutant.

Wojciech Konończuk komentuje mecz z Wisłą. – A na sam mecz wcale bym nie narzekał. Jak na warunki do gry, to było to bardzo dobre widowisko, w którym działo się znacznie więcej niż w kilku innych ekstraklasowych starciach z tej kolejki razem wziętych. Szkoda tylko, że pierwsze skrzypce grali Wiślacy, a nie Jagiellończycy. Po porażce pojawiły się zarzuty, że białostoczanom zabrakło ambicji. Nie zgodzę się z tym. Według mnie, nasz zespół chciał wygrać w stu procentach, tyle, że rywale chcieli tego w stu pięćdziesięciu. Mieli dodatkowego kopa, a raczej dwa kopy. Wygrana Podbeskidzia z Górnikiem Zabrze sprawiła, że nad Białą Gwiazdą pojawiło się widmo spadku na dno tabeli, a to dodaje motywacji.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00