AktualnościOlszewski: Atutem Legii jest ofensywa

Olszewski: Atutem Legii jest ofensywa

– Największym atutem Legii jest siła ofensywna. Musimy być czujni w defensywie, żeby nie dać się zaskoczyć – powiedział Paweł Olszewski, prawy defensor Jagiellonii przed niedzielnym (14.02) starciem z Legią Warszawa przy Słonecznej w ramach 17. kolejki PKO Ekstraklasy.

Jak „Olszi” ocenia ostatnie miesiące w swoim wykonaniu? – Był to bardzo pozytywny rok dla mnie. Złapałem regularność w graniu. Wiem jednak, że muszę jeszcze ciężej nad sobą pracować. Jeszcze wiele przede mną – podkreślił.

W jakich aspektach Paweł najbardziej się rozwinął na przestrzeni ostatnich miesięcy? – Najbardziej poprawiłem grę w defensywie, w tym elemencie jest spory progres, bo niegdyś były zarzuty, że w ofensywie byłem lepszy, a gra obronna kulała. Myślę, że ten aspekt gry najbardziej poprawiłem. Chcę też dawać zespołowi jeszcze więcej w ofensywie. Mam walory, żeby być w ataku cały czas i pomagać zespołowi. Jest to mój spory atut, wykorzystywanie mojej szybkości. Chcę dążyć do tego, żeby było mnie jeszcze więcej w meczu – stwierdził Paweł.

Czy starcie z Legią Jagiellończycy traktują szczególnie? Czy nazwa rywala budzi wyjątkowy respekt? – Jeśli chodzi o kibiców, to na pewno jest to specjalna nazwa. Gdyby były otwarte trybuny, zapewne gralibyśmy przy komplecie widzów. Jeżeli chodzi o nas, zawodników, to przygotowujemy się do tego spotkania, jak do każdego innego. Musimy patrzeć na rywala z respektem, ale znamy swoją wartość. Mamy silny zespół i będziemy chcieli to pokazać w niedzielę – zakończył Olszewski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00