AktualnościPodział punktów z Legią

Podział punktów z Legią

Jagiellonia zremisowała z Legią Warszawa 1:1 w meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jedyną bramkę dla „Żółto-Czerwonych” zdobył Jesus Imaz.

Trener Bogdan Zając przed meczem z Legią zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowym składzie względem potyczki z Wisłą Kraków. Miejsce Macieja Makuszewskiego i Tarasa Romanczuka zajęli Kris Twardek oraz Ariel Borysiuk. Kanadyjczyk debiutowałw wyjściowym składzie Jagi.

Mecz rozpoczął się możliwie najlepiej dla Jagiellonii. W 2. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkarz „Wojskowych”, Cezary Miszta, faulował we własnym polu karnym Jakova Puljicia. Prowadzący to spotkanie Szymon Marciniak po konsultacji z wozem VAR przyznał gospodarzom rzut karny, który pewnie wykorzystał Jesus Imaz. Hiszpan zdobył 10. bramkę w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Stracona bramka dodała animuszu gościom, którzy zaczęli odważniej atakować. W 16. minucie Paweł Wszołek uciekł Bojanowi Nasticiowi i wyłożył piłkę Tomasowi Pekhartowi. W ostatniej chwili piłkę spod nóg rosłego Czecha wygarnął Ariel Borysiuk. Po chwili Błażej Augustyn sfaulował Pekharta w naszym polu karnym, a sam poszkodowany wykorzystał „11” i doprowadził do wyrównania.

W 24. minucie Jagiellonia przeprowadziła kolejną akcję ofensywną, która zakończyła się celnym uderzeniem Cernycha. Cezary Miszta nie miał jednak problemów ze złapaniem piłki po uderzeniu Litwina.

Wraz z upływem czasu rosła przewaga przyjezdnych. Po jednym z dośrodkowań efektownie uderzał „nożycami” Tomas Pekhart, ale nasi zawodnicy zdołali wybić piłkę na korner. Po chwili strzał na bramkę Dziekońskiego oddał Kapustka, to uderzenie było jednak niecelne.

W 32. minucie Jagiellonię od utraty kolejnej bramki uratowała poprzeczka. Po dośrodkowaniu Juranovicia Pekhart znalazł się sam przed bramką Dziekońskiego. Po strzale piłka odbiła się od poprzeczki, na szczęście po chwili kapitalnie interweniował nasz golkiper zgarniając piłkę spod nóg rosłego Czecha.

W 45. minucie Jagiellonia przeprowadziła świetną akcję. Po zagraniu ze środka pola Jesus Imaz stanął oko w oko z Misztą, młody bramkarz Legii zdołał jednak odbić piłkę.

W przerwie trener Bogdan Zając dokonał jednej zmiany. Słabo radzący sobie z Pawłem Wszołkiem Bojan Nastić został zmieniony przez Bartłomieja Wdowika.

W 56. minucie Mladenović precyzyjnie dośrodkował piłkę w nasze pole karne. Tam znalazł się Tomas Pekhart, jednak piłkę po strzale Czecha pewnie złapał Dziekoński.

Kilkadziesiąt sekund później nasz golkiper popisał się fenomennalną paradą. Filip Mladenović oddał strzał z rzutu wolnego, ale „Dziekon” świetnie odbił futbolówkę na korner.

W 73. minucie szczęście po raz kolejny uśmiechnęło się do Jagi. Po dośrodkowaniu Mladenovicia najlepiej w naszym polu karnym odnalazł się Tomas Pekhart. Czech uderzył obok bramki Dziekońskiego.

Siedem minut przed końcem spotkania poprzeczka po raz kolejny uratowała Jagę od utraty bramki. W naszym polu karnym najlepiej odnalazł się Luquinhas, który zdecydował się na strzał. Piłka jednak odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

Kilka chwil później ponownie w głównej roli wystąpił Brazylijczyk. Filigranowy pomocnik Legii zdecydował się na strzał, ale już po raz kolejny fenomenalną paradą popisał się Dziekoński.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, tym samym Jaga wydłużyła do ośmiu serię bez porażki z legionistami przy Słonecznej.

Jagiellonia – Legia Warszawa 1:1 (1:1)
gole: Imaz 4′ (k.) – Pekhart 18′ (k.)
żółte kartki: Tiru, Cernych, Augustyn, Borysiuk – Miszta, Jędrzejczyk, Juranović

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński – 38. Paweł Olszewski, 25. Bogdan Țîru, 3. Błażej Augustyn, 5. Bojan Nastić (46′ 27. Bartłomiej Wdowik) – 13. Fedor Cernych (42′ 8. Przemysław Mystkowski), 26. Martin Pospisil (88′ 99. Bartosz Kwiecień), 16. Ariel Borysiuk, 11. Jesús Imaz, 15. Kris Twardek (70′ 10. Maciej Makuszewski) – 21. Jakov Puljić (70′ 36. Maciej Bortniczuk)

Legia: 35. Cezary Miszta – 2. Josip Juranović, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk – 22. Paweł Wszołek, 99. Bartosz Slisz, 24. Andre Martins, 67. Bartosz Kapustka, 82. Luquinhas, 25. Filip Mladenović – 9. Tomas Pekhart (86′ 21. Rafael Lopes).