AktualnościCLJ U-15: Startuje runda wiosenna

CLJ U-15: Startuje runda wiosenna

W najbliższą sobotę (06.03) zespół Jagiellonii Białystok SSA (rocznik 2006) rozpoczną rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni trenera Przemysława Papiernika podejmą w inauguracyjnej kolejce zespół UKS SMS Łódź. Na temat tego spotkania oraz zakończonego okresu przygotowawczego i ogólnej sytuacji kadry porozmawialiśmy z opiekunem białostoczan.

Jaki postęp na przestrzeni ostatnich miesięcy zrobili zawodnicy rocznika 2006? – Moim zdaniem staliśmy się silnym zespołem, co wynika z kilku czynników. O ile jesienią zdarzały nam się słabsze mecze, jak ze Zniczem Pruszków czy Widzewem Łódź, o tyle teraz, po meczach kontrolnych, odnoszę wrażenie, że weszliśmy na dosyć wysoki poziom. Liga będzie to weryfikowała. Dlaczego tak twierdzę? Graliśmy sparingi z dobrymi zespołami, jak Wisła Kraków, Raków Częstochowa czy Lotos Gdańsk, które znajdują się w czołówce drużyn w tej kategorii wiekowej w Polsce. W większości tych spotkań byliśmy stroną dominującą, dlatego też jestem optymistą przed rundą wiosenną. Musimy jednak pamiętać, że to jest piłka młodzieżowa, gdzie zawsze mamy duży procent nieprzewidywalności. Mamy wypracowany pewien konkretny, dodajmy dobry, styl gry. Podczas ligowych zmagań okaże się, czy jest on skuteczny. Wierzę, że tak.

Jak prezentuje się obecnie sytuacja kadrowa ekipy prowadzonej przez trenera Papiernika? – Wszyscy są zdrowi. Jeśli chodzi o transfery, to przeważnie w okresie zimowym takowych nie przeprowadzamy. Nie chodzi tu nawet o stronę sportową, a bardziej o stronę edukacyjną. Ten rocznik to ósma klasa szkoły podstawowej, wobec tego trudno jest wywracać komuś życie i ściągać go do tej drużyny kilka miesięcy przed zakończeniem pewnego etapu kształcenia. Poza tym uważamy, że ten zespół jest na tyle dobry, że nie ma w tym momencie potrzeby pozyskiwania zawodników, pomyślimy o tym latem. Wierzymy w tych chłopaków, staramy się ich rozwijać, na tą chwilę to wystarczy.

Jak opiekun rocznika 2006 ocenia sobotnich rywali swoich podopiecznych, czyli zespół UKS SMS Łódź? – Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądał ten mecz. Od naszych ostatnich spotkań minęło sporo czasu, dokładnie pięć miesięcy. W trakcie rundy jesiennej z łodzianami mierzyliśmy się dwukrotnie, oba spotkania wygrywając. Niemniej my nie przygotowujemy się pod przeciwnika, nie zbieramy zbytnio informacji o drużynie rywali. Skupiamy się wyłącznie na własnej grze, na rozwoju chłopców, udoskonaleniu systemu, którym obecnie gramy. Z pewnością nie będzie to łatwy mecz, choćby z tego względu, że jest to inauguracja rundy wiosennej, wszyscy zaczynają od zera. Niemniej wierzę w zwycięstwo i dobrą postawę chłopców – zakończył trener Papiernik.

Przypominamy, że jesienną część sezonu 2020/21 Żółto-Czerwoni zakończyli na 3. miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-15. Początek sobotniego, domowego meczu rocznika 2006 z UKS SMS Łódź w ramach 1. kolejki wiosennej, zaplanowano na godzinę 14:00. Trzymamy kciuki za nasz zespół. Informujemy, że spotkania rozgrywane na terenie ośrodka szkoleniowego Jagiellonii Białystok odbywają się bez udziału publiczności oraz mediów aż do odwołania.

Wyniki zimowych sparingów Jagiellonii Białystok SSA 2006:

  • Jagiellonia Białystok 2006 – Polonia Warszawa 2006 4:2
  • Jagiellonia Białystok 2006 – Kosa Konstancin 2006 1:0
  • Jagiellonia Białystok 2006 – Ząbkovia Ząbki 2005 5:0
  • Jagiellonia Białystok 2006 – Wisła Kraków 2:2
  • Jagiellonia Białystok 2006 – Raków Częstochowa 1:3
  • Jagiellonia Białystok 2006 – Lotos Gdańsk 4:2
  • Jagiellonia Białystok 2006 – TOP 54 Biała Podlaska 3:0

Kadra rocznika 2006 na rundę wiosenną

Bramkarze: Miłosz Piekutowski, Konrad Rakus, Jakub Suchocki.
Obrońcy: Tymoteusz Kulik, Tobiasz Ociepski, Olaf Pankiewicz, Mikołaj Siemieniuk, Julian Kondraciuk, Błażej Rusiłowicz, Armin Wasiluk, Maksymilian Koj.
Pomocnicy: Szymon Stypułkowski, Patryk Drygiel, Olaf Pawelczyk, Maksymilian Cholewa, Maciej Czarniecki, Karol Chilmon, Jakub Wasilewski, Iwo Czajkowski, Eryk Kozłowski, Bartosz Mazurek, Jan Faberski.
Napastnicy: Julian Andruszkiewicz, Jakub Trzciński, Bartłomiej Łupiński.

Trenerzy: Przemysław Papiernik, Marek Wasiluk, Tomasz Bernatowicz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00