AktualnościCLJ U-17: Juniorzy młodsi gotowi do inauguracji

CLJ U-17: Juniorzy młodsi gotowi do inauguracji

W najbliższą niedzielę (07.03) juniorzy młodsi AP Jagiellonii Białystok (2004) rozpoczną rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów U-17. Podopieczni Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki na inaugurację zmierzą się na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki. Poniżej podsumowujemy okres przygotowawczy Jagiellończyków w rozmowie z trenerem Bernatowiczem.

– Za nami bardzo pożyteczny okres, w którym rozgrywaliśmy spotkania kontrolne z wymagającymi przeciwnikami. Pokazaliśmy się w nich z bardzo dobrej strony, więc możemy być pełni optymizmu przed niedzielną inauguracją. Fajnie się zaprezentowaliśmy, utrzymywaliśmy się przy piłce, próbowaliśmy grać wysoko, akcje były bardzo płynne. Z pewnością jednak czeka nas trudne zadanie z dwóch względów. Po pierwsze, wiosną Centralna Liga Juniorów U-17 będzie silniejsza, a po drugie nasz zespół opuścili piłkarze, którzy jesienią się wyróżniali. Obecnie będą oni występować w drużynie juniorów starszych prowadzonej przez trenera Zalewskiego. Do starszego rocznika przeszli konkretnie Oskar Mabiala, Igor Szczygieł i Bartosz Bernatowicz. Będziemy musieli więc radzić sobie bez nich. Mamy jednak w zespole innych utalentowanych piłkarzy i to właśnie dla nich otwiera się szansa – przekonuje szkoleniowiec juniorów młodszych.

Podczas zimowego okresu przygotowawczego Żółto-Czerwoni rozegrali siedem meczów kontrolnych. Aż pięć z nich wygrali, zanotowali też po jednym remisie i porażce. Warto przy tym nadmienić, że za rywali piłkarze z rocznika 2004 mieli głównie przeciwników z seniorskich drużyn czwartej ligi i trzeciej ligi.

– Czasem wyglądało to aż nadspodziewanie dobrze. Wyniki były niekiedy nawet bardzo wysokie. Pokonaliśmy choćby drużynę Michałowa 6:0, Promień Mońki 5:2, byliśmy górą także w starciach z Turem Bielski Podlaski i Wissą Szczuczyn, których pokonaliśmy w stosunku 2:1. Możemy być zadowoleni, bo graliśmy szybko, składnie i pomysłowo. Wszystko jednak zweryfikuje liga, a jak wspomniałem, łatwo nie będzie – dodaje Bernatowicz.

Kogo możemy wyróżnić za okres przygotowawczy? – Kilku piłkarzy pokazało się z bardzo dobrej strony. Wiosną w ofensywie liczymy szczególnie na Szymona Żabiuka, który ma ogromny potencjał i w sparingach błyszczał. Liczymy, że pokaże pełnię swoich możliwości. Poza tym byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie i w tej formacji zawodnicy też poczynili duży postęp. Mowa między innymi o Kacprze Piórkowskim, czy Adrianie Podczarskim. Mamy szeroką kadrę, bo nasz drugi zespół występuje także w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Z pewnością każdy z nich dostanie swoją szansę – informuje szkoleniowiec.

Czego możemy się spodziewać po najbliższym rywalu Żółto-Czerwonych, a więc Ząbkovii? – To może być trudny przeciwnik, bo wiosną zazwyczaj beniaminkowie prezentują wyższy poziom od jesiennych spadkowiczów. Znam drużynę Ząbkovii, ale zwykle staramy się skupiać tylko na sobie i swojej grze. Jesienią, jak wielokrotnie już wspominałem, powinniśmy zgromadzić większą liczbę punktów. W niektórych spotkaniach brakowało nam skuteczności, a na pewno nie odstawaliśmy od drużyn, które były w tabeli przed nami. Wiosna to wielka niewiadoma. Sami jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się sytuacja – kończy trener Bernatowicz.

Przypominamy, że jesienną część sezonu 2020/21 Żółto-Czerwoni zakończyli na czwartym miejscu w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17. Początek niedzielnego, wyjazdowego meczu juniorów młodszych z Ząbkovią Ząbki, w ramach 1. kolejki wiosennej, zaplanowano na godzinę 12:00. Trzymamy kciuki za nasz zespół.

Wyniki zimowych sparingów AP Jagiellonii 2004:

– KS Wasilków (III liga) 2:2

– Olimpia Zambrów (III liga) 0:2

– Wisła Płock (U-18) 4:0

– Tur Bielsk Podlaski (IV liga) 2:1

– Wissa Szczuczyn (IV liga) 2:1

– KS Michałowo (IV liga) 6:0

– Promień Mońki (IV liga) 5:2

Kadra rocznika 2004 na rundę wiosenną

Bramkarze: Stanisław Chomaciuk, Maksymilian Ciesielczuk, Filip Niemancewicz, Jakub Nienałtowski
Obrońcy: Kamil Parzonko, Kacper Piórkowski, Adrian Romanowski, Dawid Sadowski, Miłosz Skowronek, Stanisław Ubermanowicz, Dawid Zabielski, Dawid Drozdowski, Krystian Furman, Adrian Podczarski
Pomocnicy: Mateusz Bohdziel, Adrian Chim, Dawid Czapla, Maciej Jaroszuk, Jakub Kaliszczyk, Jakub Lewicki, Igor Michajłow, Wojciech Moczulski, Alex Protaziuk, Gracjan Sękulski, Damian Wojdakowski, Sebastian Dąbrowski, Szymon Żabiuk
Napastnicy: Szymon Sobolewski, Tristan Stec, Mateusz Kalicki, Emil Dojlida, Daniel Siemieniuk, Mateusz Baranowski

Trenerzy: Tomasz Bernatowicz, Adrian Citko, Gabriel Iwacewicz, Mateusz Gliniecki.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00