AktualnościCLJ U-18: Na początek wiosny wygrana

CLJ U-18: Na początek wiosny wygrana

Wygraną 1:0 Jagiellonii Białystok zakończył się niedzielny (07.03) mecz 18. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-18. „Żółto-Czerwoni” na inaugurację rundy wiosennej pokonali na wyjeździe Koronę Kielce. Autorem zwycięskiego gola był Jakub Lutostański.

– Był to dla nas bardzo trudny mecz. Pierwsze spotkanie w rundzie to zawsze pewna niewiadoma. Po drugie graliśmy na naturalnym boisku, a wiadomo, że o tej porze roku murawy tego typu są jeszcze dosyć ciężkie, grząskie. To też było dla nas pewnym problemem. Wracając do samego meczu, to był on dosyć wyrównany, toczył się głównie w środku pola. Nieliczne sytuacje stwarzane w pierwszej połowie były po stałych fragmentach gry. Bardzo dobrze weszliśmy w drugą połowę. Na początku świetną okazję miał Kuba Lutostański. Trzeba oddać rywalom, że również stworzyli sobie niezłe szanse na strzelenie gola. Dwukrotnie po dobrych atakach gospodarzy z opresji ratował nas Kuba Jasionek. W 81. minucie mieliśmy rzut karny po akcji Miłosza Matysika, który wszedł w pole karne, był faulowany. Do piłki podszedł Lutostański, który zamienił to na bramkę. Końcówka meczu była oczywiście gorąca. Przeciwnik starał się wyrównać, ale udało nam się wytrzymać ten napór i dowieźć korzystny rezultat do końca. Jest to dla nas ważne zwycięstwo, dobry początek rundy oraz rewanż na Koronie za jesienną porażkę – powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok, Krzysztof Zalewski.

Po rozegraniu tego spotkania Jagiellończycy zajmują 10. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów z 24 punktami na koncie. Warto wspomnieć, że „Żółto-Czerwoni” mają o jedno rozegrane spotkanie mniej od reszty stawki. Mowa o wyjazdowym starciu 16. kolejki przeciwko Arce Gdynia. Te zaległości podopieczni trenera Krzysztofa Zalewskiego odrobią już niedługo, bowiem 10 marca o godzinie 12:00.

18. kolejka Centralnej Ligi Juniorów

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0), 07.03.2021 r.

Gol: Lutostański 81′ (rzut karny).

Skład Jagiellonii: Jasionek – Kapica (Żarejko 70′), Matysik, Tymendorf (Chielewski 80′), Żukowski (K), Maciejuk (Włodarczyk 65′), Lutostański, Mościcki (Frydrych 65′), Szczygieł (Latuszek 65′), Jarosz, Zyśk.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00