AktualnościIII Liga: Z Bronią o kolejne punkty

III Liga: Z Bronią o kolejne punkty

W najbliższą niedzielę, 14 marca, Jagiellonia II Białystok rozegra swój kolejny mecz w trwającym sezonie 2020/2021 grupy I III ligi. „Żółto-Czerwoni” pojadą do Radomia, gdzie zmierzą się z miejscową Bronią.

Obecnie zawodnicy jagiellońskich rezerw zajmują 10. miejsce w tabeli swojej klasy rozgrywkowej. Jak dotąd białostoczanie uzbierali na swoim koncie 27 punktów dzięki bilansowi siedmiu zwycięstw, sześciu remisów i pięciu porażek. Ich bilans bramkowy to z kolei 30 strzelonych i 25 straconych goli.

W tym roku podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki już trzykrotnie mierzyli się z rywalami w ramach ligowych starć. Wszystkie mecze były zaległymi spotkaniami rundy jesiennej. Mowa o spotkaniach 7. kolejki (domowy remis 1:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie), 17. serii gier (wyjazdowa porażka 1:2 z Legionovią Legionowo) oraz 16. kolejki (domowy remis 1:1 z Concordią Elbląg). Przełożyło się to na dwa zdobyte przez Jagiellończyków punkty.

Jeżeli chodzi o niedzielnych rywali naszego drugiego zespołu, to obecnie Broń Radom zajmuje 15. miejsce w tabeli z 20 punktami na koncie. Zespół z Mazowsza zanotował bilans pięciu wygranych, pięciu remisów i ośmiu porażek na przestrzeni 18 dotychczas rozegranych spotkań. Podopieczni trenera Artura Kupca, mimo zajmowanej aktualnie dosyć odległej lokaty, mogą się pochwalić kilkoma dobrymi rezultatami osiągniętymi na przestrzeni trwającej kampanii. Jak dotąd w pokonanym polu pozostawili Sokół Aleksandrów Łódzki (1:0), KS Kutno (3:2) czy Błoniankę Błonie (2:0). Co więcej zawodnicy z Radomia potrafili urwać punkty liderom, remisując z kilkoma drużynami z ligowej czołówki (1:1 z aktualnie drugim Świtem Nowy Dwór Mazowiecki czy 2:2 z obecnie szóstą Legią II Warszawa). Widać zatem, że w niedzielę nie będzie Jagiellończykom łatwo.

– Naszym założeniem jest awans do czołowej ósemki. Musimy jednak, w obecnej sytuacji, mierzyć siły na zamiary. Nie pomogliśmy sobie w trzech ostatnich spotkaniach. Ten cel będzie zatem trudny do zrealizowania co oczywiście nie znaczy, że nie będziemy próbowali. Czekają nas jeszcze trzy mecze. W najbliższej kolejce jedziemy do Radomia, później podejmujemy Wasilków, kończymy z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Jeżeli będziemy lepsi w tych meczach, jeżeli je wygramy, to z pewnością znajdziemy się w czołowej ósemce. Jeżeli się nie uda, pozostaje nam walka o utrzymanie w drugiej grupie – mówił trener Jagiellonii II Białystok, Wojciech Kobeszko, po środowym (10.03) zremisowanym 1:1 domowym meczu z Concordią Elbląg.

Początek niedzielnego starcia Broń Radom – Jagiellonia II Białystok o godzinie 12:00.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00