AktualnościOlszewski: Wierzę, że wyjdziemy z dołka

Olszewski: Wierzę, że wyjdziemy z dołka

– Przy stracie gola popełniliśmy błąd. Ja też starałem się blokować to uderzenie, ale byłem za daleko, piłka przeszła mi obok nogi i niestety wpadła do bramki – powiedział po przegranym 0:1 piątkowym (12.03) domowym meczu z Pogonią Szczecin prawy obrońca Jagiellonii Białystok, Paweł Olszewski.

W pierwszej połowie popularny „Olszi” został dosyć mocno sfaulowany przez kapitana „Portowców”, Sebastiana Kowalczyka. – Nie będę się rozczulał. Taki jest futbol. Dochodzi tu do walki, ale nikt nie chce celowo zrobić komuś krzywdy. Nie mam pretensji do Sebastiana. To była walka o piłkę, akurat ja szybciej ją „dziubnąłem” przez co trafił mnie w stopę. Nie powinno z tego wyniknąć nic poważnego. Stopa jest sina, po prostu mocno stłuczona ale wierzę, że wszystko będzie dobrze. W pierwszym momencie przy tej sytuacji poczułem ogromny ból, ale potem kiedy wstałem to rozbiegałem ten uraz. W meczu zawsze jest adrenalina, emocje, wobec czego bólu aż tak się nie czuje.

– Założeniem dla mnie na ten mecz był otwarty korytarz po prawej stronie boiska. Drużyna liczy na moją ofensywną grę, ja również tego od siebie wymagam. W pierwszej połowie miałem kilka akcji. Po zmianie stron również. Mogłem się zachować przy kilku z nich lepiej, szczególnie przy ostatniej z doliczonego czasu, ale nie udało się. Chcę dawać zespołowi więcej w ataku. Wiem, że mam pozwalające na to walory. Muszę dążyć do tego, żeby to wyglądało jeszcze lepiej – mówił nasz defensor.

– Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji, która jednak nie jest dramatyczna. Tabela jest spłaszczona, zostało jeszcze trochę meczów. Jeżeli złapiemy dobrą serię dwóch czy trzech zwycięstw możemy szybko znaleźć się w pierwszej ósemce i bić się o co więcej. Musimy zacząć od tego, żeby lepiej wyglądać na boisku. Jeśli tego nie będzie, wyniki same nie przyjdą. Mamy bardzo dobry zespół, w który wierzę. Po prostu chwilowo znaleźliśmy się w takim położeniu. Wierzę, że zaraz wyjdziemy z tego dołka – zakończył Olszewski.

95 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00