AktualnościCLJ U-15: Porażka w Warszawie

CLJ U-15: Porażka w Warszawie

Przegraną 1:4 zakończyli swój sobotni (13.03) mecz piłkarze Jagiellonii Białystok SSA (2006). „Żółto-Czerwoni” ulegli w delegacji Legii Warszawa w spotkaniu 2. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-15.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy opiekuna Jagiellończyków, Przemysława Papiernika. – Legia była zespołem lepszym, wygrała zasłużenie. Mówię tak dlatego, że zbytnio nie pomogliśmy sobie w przeciągnięciu korzystnego wyniku na naszą stronę. O ile pierwsza połowa była w naszym wykonaniu solidna, nawiązaliśmy rywalizację, o tyle po zmianie stron zaczęliśmy bardzo źle. Przed przerwą przegrywaliśmy, potem wyrównaliśmy, do szatni schodziliśmy z jedną bramką mniej od rywali. Natomiast krótko po wznowieniu gry, w 42. minucie, jeden z zawodników, Eryk Kozłowski, otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerowną kartkę. Zatem w zasadzie od początku drugiej połowy graliśmy w dziesiątkę. Legia uzyskała dużą przewagę. Do 74. minuty bardzo dobrze się broniliśmy, ale popełniliśmy dwa proste błędy, po których padły bramki dla gospodarzy. Jednoznaczna ocena tego meczu jest trudna. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy się solidnie, rywalizacja była w miarę wyrównana. W drugiej połowie pojawiła się czerwona kartka, co znacznie utrudniło nam zadanie. Grając w osłabieniu trudno było nam się przeciwstawić – zakończył trener Papiernik.

Obecnie gracze z rocznika 2006 mają na swoim koncie trzy punkty po dwóch kolejkach zmagań CLJ-otki w swojej grupie wiekowej. W następnej serii gier młodzi zawodnicy „Dumy Podlasia” podejmą przy Elewatorskiej MKS Znicz Pruszków.

2. kolejka rundy wiosennej CLJ U-15, 13.03.2021 r.

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok SSA (2006) 4:1 (2:1)

Gol dla Jagiellonii: Stypułkowski 15′ (rzut karny).

Skład Jagiellonii: Piekutowski – Wasiluk, Rusiłowicz, Koj, Czarniecki, Chilmon (Mazurek 78′), Stypułkowski (Ociepski 70′), Cholewa, Faberski (Pawelczyk 65′), Kozłowski, Drygiel (Andruszkiewicz 75′).