AktualnościCLJ U-17: Wysoka wygrana juniorów młodszych

CLJ U-17: Wysoka wygrana juniorów młodszych

Pewną i wysoką wygraną zakończyli swój sobotni (13.03) mecz piłkarze AP Jagiellonii Białystok (2004). „Żółto-Czerwoni” pokonali przy Elewatorskiej UKS SMS Łódź 5:2 w spotkaniu 2. kolejki rundy wiosennej #CLJU17.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy opiekuna juniorów młodszych, Tomarza Bernatowicza. – Pierwsze 15 minut upłynęło pod znakiem dużej przewagi gości. Nie wiem z czego to wynikało, ale byliśmy wolniejsi, ospali. Generalnie źle zaczęliśmy to spotkanie, tracąc na początku bramkę, a mogliśmy stracić także drugą. Z upływem czasu zaczęliśmy przejmować kontrolę nad meczem. Doprowadziliśmy do wyrównania, nasza przewaga była coraz bardziej widoczna z każdą minutą. Do przerwy udało nam się strzelić jeszcze dwa gole i do szatni schodziliśmy z dwubramkową zaliczką. Po zmianie stron gra była zupełnie pod naszą kontrolą. Było zdecydowanie mniej sytuacji podbramkowych po obu stronach. Byliśmy bardziej zdeterminowani, wykorzystaliśmy fakt prowadzenia, przez co przyjezdni się odsłonili. Zdobyliśmy dwie kolejne bramki. Niemniej zupełnie niepotrzebnie straciliśmy drugiego gola. To trafienie dla łodzian padło w kuriozalny sposób, po stałym fragmencie gry. Reasumując, początkowe 15 to zdecydowana dominacja gości, ale po tym kwadrancie otrząsnęliśmy się i do końca kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Nie ukrywam jednak, że rywal był bardzo trudny – zakończył trener Bernatowicz.

Obecnie gracze z rocznika 2004, z sześcioma punktami po dwóch kolejkach, przewodzą tabeli CLJ-otki w swojej grupie wiekowej. W następnej kolejce młodzi gracze „Dumy Podlasia” pojadą do Warszawy, gdzie zmierzą się z miejscowym Ursusem.

2. kolejka rundy wiosennej CLJ U-17, 13.03.2021 r.

AP Jagiellonia Białystok (2004) – UKS SMS Łódź 5:2 (3:1)

Gole dla Jagiellonii: Dąbrowski (dwa razy); Podczarski; Wojdakowski, Żabiuk. Skład Jagiellonii: Chomaciuk – Parzonko (K), Podczarski (Zabielski 80′), Piórkowski, Skowronek, Bernatowicz, Dąbrowski, Celmer, Wojdakowski, Protaziuk (Skok 46′), Żabiuk.