AktualnościCLJ U-18: Porażka z liderem

CLJ U-18: Porażka z liderem

Porażką 2:4 zakończył się wyjazdowy mecz juniorów starszych Jagiellonii Białystok z Wisłą Kraków w ramach 20. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Gole dla Żółto-Czerwonych strzelali Krystian Maciejuk i Jakub Lutostański.

Dla podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstki to trzecia z rzędu ligowa porażka.

– Ponownie jesteśmy bardzo niezadowoleni z wyniku. Moim zdaniem świetnie rozpoczęliśmy ten mecz, bo oprócz zdobytej przez Krystiana Maciejuka bramki, mieliśmy trzy stuprocentowe okazje, które powinniśmy zakończyć golem. Po 20. minutach Wisła przejęła inicjatywę i zaczęła nam zagrażać. Ewidentne błędy w grze defensywnej zaowocowały dwoma rzutami karnymi dla rywali. Pierwszy z nich to pójście na raz obrońcy na linii szesnastki, a drugi to efekt niepotrzebnego wyjścia bramkarza na przedpole. Powinniśmy uniknąć straty tych dwóch goli. Trzeci bramka do szatni jeszcze znacząco utrudniła nam zadanie przed drugą połową – komentował Krzysztof Zalewski, trener Jagiellończyków.

– Po zmianie stron mogliśmy szybko zmniejszyć stratę do rywali, ale Gabor Żukowski w dogodnej sytuacji przestrzelił. W pierwszych dziesięciu minutach należał się nam też ewidentny rzut karny. Po dobrym początku drugiej połowy mecz się wyrównał. Wisła wyczekiwała na kontrę, a my nadziewaliśmy się na jej kontrataki. W końcówce straciliśmy czwartą bramkę, ale też zmniejszyliśmy rozmiary porażki za sprawą trafienia Kuby Lutostańskiego. Wisła była konkretniejsza, miała więcej jakości przy finalizacji akcji. Zadowoleni możemy być jedynie z faktu, że dochodzimy do sytuacji, kreujemy ich bardzo dużo. Niestety, na razie przegrywamy, ale wierzymy, że niebawem zła karta się odwróci – podsumował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

20. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 4:2 (3:1).

Bramki: Chełmecki 28′ (k), 43′ (k), Ziarko 45′, Warczak 90′ – Maciejuk 7′, Lutostański 90′ Jagiellonia: Jasionek – Frydrych (65′ Żero), Tymendorf, Latuszek, Żukowski (K), Maciejuk, Szczygieł (80′ Bieliński), Mościcki, Osipiuk, Lutostański, Zyśk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00