AktualnościIII Liga: Wysoka wygrana rezerw

III Liga: Wysoka wygrana rezerw

W sobotę przy Elewatorskiej rezerwy Jagiellonii Białystok rozbiły KS Wasilków 5:0 w 20. kolejce III ligi, gr. I. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Kamil Huczko, bramki zdobywali również Maciej Bortniczuk, Mikołaj Nawrocki i Jan Pawłowski.

– To zasłużone zwycięstwo, bo od początku meczu nadawaliśmy ton grze na boisku, uzyskaliśmy wyraźną przewagę w polu. Objęliśmy prowadzenie po ładnej indywidualnej akcji Maćka Bortniczuka, ale mieliśmy też sporo innych ataków, które nie zakończyły się zdobyciem bramki.

– W drugiej połowie podwyższyliśmy prowadzenie i przypieczętowaliśmy zasłużoną wygraną. Teraz czekamy na ostatni mecz fazy zasadniczej. Zdobyliśmy ładne bramki, ale to najmniej istotne. Ważne, że mieliśmy swój pomysł na ten mecz i go zrealizowaliśmy. Byliśmy cierpliwi, zdyscyplinowani i dzięki temu wygraliśmy. Kolejne bramki na pewno cieszą, bo dodają pewności siebie tym chłopakom.

– Trzeba przyznać, że Wasilków był wymagającym rywalem i starali się na tyle, ile mogli, utrudnić nam zadanie. Mimo, że jesteśmy bardzo blisko zapewnienia sobie miejsca w górnej ósemce, to w ostatnim starciu fazy zasadniczej z Sokołem Aleksandrów Łódzki chcemy na wyjeździe zaprezentować się z jak najlepszej strony – podsumował sobotnie zawody trener Jagiellonii II Białystok, Wojciech Kobeszko.

20. kolejka III ligi, gr. I

Jagiellonia II Białystok – KS Wasilków 5:0 (1:0).

Bramki: Bortniczuk 35′, Nawrocki 72, Huczko 78′ (k), 83′, Pawłowski 82′. Jagiellonia II: Gostomski – Kosikowski, Majsterek, Matysik, Wasilewski (73′ Huczko), Matus, Bayer (79′ Matras), Nawrocki (K), Wrzesiński (45′ Karpiński), Twarowski (64′ Jarmołowicz), Bortniczuk (73′ Pawłowski).

3724 Comments