AktualnościGrała Akademia (19.03 – 21.03)

Grała Akademia (19.03 – 21.03)

Za nami kolejny weekend z naszą Akademią. Działo się w meczach z udziałem naszych młodzieżowych drużyn. Wszystkie rezultaty znajdziecie poniżej.

II zespół – #3liga

20. kolejka III ligi, gr. I

Jagiellonia II Białystok – KS Wasilków 5:0 (1:0), 20.03.2021 r.

Bramki: Bortniczuk 35′; Nawrocki 72’; Huczko 78′ (k), 83′; Pawłowski 82′.

Jagiellonia II: Gostomski – Kosikowski, Majsterek, Matysik, Wasilewski (73′ Huczko), Matus, Bayer (79′ Matras), Nawrocki (K), Wrzesiński (45′ Karpiński), Twarowski (64′ Jarmołowicz), Bortniczuk (73′ Pawłowski).

Rocznik 2003 – #CLJU18

20. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 4:2 (3:1), 20.03.2021 r.

Bramki: Chełmecki 28′ (k), 43′ (k); Ziarko 45′; Warczak 90′ – Maciejuk 7′; Lutostański 90′.

Jagiellonia: Jasionek – Frydrych (65′ Żero), Tymendorf, Latuszek, Żukowski (K), Maciejuk, Szczygieł (80′ Bieliński), Mościcki, Osipiuk, Lutostański, Zyśk.

Rocznik 2004 – #CLJU17

3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17 (wiosna)

Ursus Warszawa – AP Jagiellonia Białystok 2004 1:3 (0:2), 20.03.2021 r.

Bramki dla Jagiellonii: Protaziuk 21′; Dąbrowski 23′; Jaroszuk 63′.

AP Jagiellonia: Chomaciuk (46′ Ciesielczuk) – Parzonko (K), Podczarski (65′ Zabielski), Skowronek, Piórkowski, Celmer (70′ Skok), Bernatowicz (73′ Stec), Żabiuk, Wojdakowski (70′ Siemieniuk), Dąbrowski (70′ Ubermanowicz), Protaziuk (60′ Jaroszuk).

Rocznik 2005 – #LWJM

W pierwszej wiosennej kolejce Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych swój mecz rozegrali tylko piłkarze drugiego zespołu Jagiellonii 2005. Podopieczni Marcina Małaszewskiego i Grzegorza Faberskiego przegrali na inaugurację przy Elewatorskiej z AP Talent Białystok 2:5. Do przerwy goście prowadzili 2:0, pogoń za rywalem przyniosła wyrównanie w 70. minucie. Gole dla naszego zespołu strzelili Kristian Crepaldi i Brajan Skoczek. Niestety, końcówka należała do piłkarzy Talentu.

1. kolejka Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych (wiosna)

Jagiellonia II Białystok SSA (2005) – AP Talent Białystok 2:5 (0:2), 19.03.2021 r.

Bramki dla Jagiellonii: Crepaldi 67’; Skoczek 70’ (k).

Skład Jagiellonii SSA: Danielczyk – Baran, Kul, Wierciński, Żakiewicz, Ptasiński, Skoczek, Dyśko, Warduliński, Bajko, Kuźma.

Grali także: Crepaldi, Gibulski, Retko, Wasiński, Gryko.

Rocznik 2006 – #CLJU15

3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15 (wiosna)

Jagiellonia Białystok 2006 – MKS Znicz Pruszków 1:1 (0:0), 20.03.2021 r.

Bramka dla Jagiellonii: Trzciński 53′.

Jagiellonia: Rakus – Czarniecki, Wasiluk, Rusiłowicz (K), Koj, Chilmon (79′ Wasilewski), Stypułkowski, Cholewa, Pawelczyk (53′ Łupiński), Faberski, Drygiel (41′ Trzciński).

Rocznik 2007 – #LWTC1

Udanie rundę wiosenną Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy zainaugurowali zawodnicy rocznika 2007 jagiellońskiej Akademii. Podopieczni trenerów Rafała Muczyńskiego i Kacpra Szadłowskiego pokonali, na własnym obiekcie, gości z Orła Kolno w rozmiarze 6:2. O ile pierwsza połowa była dosyć wyrównana i zakończyła się remisem 1:1, o tyle po przerwie „Żółto-Czerwoni” wzięli się do strzelania. Pięć goli na przestrzeni 40 minut, na które przyjezdni zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym trafienie pozwoliło naszym trampkarzom cieszyć się w okazałego zwycięstwa.

1. kolejka Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C1 2006 (wiosna)

AP Jagiellonia Białystok 2007 – Orzeł Kolno 6:2 (1:1), 21.03.2021 r.

Bramki dla Jagiellonii: Kuczyński 35’, 58’; Bołtuć 41’, 71’; Borys 46’; Hołownia 69’.

Skład Jagiellonii: Kożuchowski (Bobier 41’) – Biernat (Hołownia 65’), Sokołowski, Pankiewicz, Kuczyński, Tupalski (Korecki 65’), Gryszko (Lange 41’), Siemieńczuk (Czajkowski 65’), Bołtuć, Borys (Szarkowski 65’), Moćkun.

Rocznik 2008 – #LWTC2

Od wysokiej wygranej wiosenną rundę zmagań w Lidze Wojewódzkiej Trampakrzy C2 (2007) rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2008. Podopieczni trenera Tomasza Walukiewicza pokonali w minioną niedzielę (21.03) na boisku przy Elewatorskiej zespół Ruchu Wysokie Mazowieckie. „Żółto-Czerwoni” okazali się lepsi od rywali w znaczący sposób, pokonują zawodników Ruchu aż 13:0. Znaczna przewaga została udokumentowana przez naszych graczy jeszcze przed przerwą. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem białostoczan w rozmiarze 5:0. Po zmianie stron Jagiellończycy dołożyli jeszcze osiem trafień i całe spotkanie zakończyło się wyraźną wygraną gospodarzy, 13:0.

– Początek rundy wiosennej okazał się bardzo  udany. Wygraliśmy bardzo wysoko stwarzając sobie multum sytuacji bramkowych po bardzo fajnych akcjach. Jednak nie popadamy w huraoptymizm. Wynik wynikiem, ale zawodnicy mają postawione małe cele, których efektem będzie rozwój każdego z nich. Będziemy konsekwentnie w każdym meczu realizować swoje założenia. Miejsce w rozgrywkach nie ma dla nas żadnego znaczenia. Gramy w lidze ze starszymi kolegami i nie jeden mecz będzie dla nas bardzo ciężki pod względem fizycznym. Jako trenerów bardzo nas to cieszy, bo jesteśmy pewni, ze ta liga da nam bodziec do rozwoju – powiedział po meczu opiekun rocznika 2008, trener Tomasz Walukiewicz.

1. kolejka Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy C2 2007 (wiosna)

AP Jagiellonia Białystok (2008) – Ruch Wysokie Mazowieckie 13:0 (5:0), 21.03.2021 r.

Bramki dla Jagiellonii: Kuprianowicz 11’; Kułakowski 16’, 73’, 77’; Świniarski 22’; Dziekoński 27’, 28’, 50’, 58’; Klimowicz 49’, 57’, 65’; Łaszczewski 70’.

Skład AP Jagiellonii: Pasiecznik (Rabiczko 30’) (Sidz 62’) – Bobowski, Artemiuk, Kuprianowicz, Kułakowski, Dziekoński, Sakowicz (Klimowicz 41’), Chilmon (Łaszczewski 41’), Gałaszewski, Świniarski, Miłosiewicz.