AktualnościIII liga: Czas na starcie z Sokołem

III liga: Czas na starcie z Sokołem

W najbliższą sobotę, 27 marca, Jagiellonia II Białystok rozegra swój ostatni mecz na boiskach grupy I III ligi w rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021. Rywalem „Żółto-Czerwonych” w tym wyjazdowym starciu będzie Sokół Aleksandrów Łódzki.

Dzięki zeszłotygodniowemu zwycięstwu w meczu 20. serii gier nad KS-em Wasilków (5:0) oraz korzystnych rezultatach w innych meczach poprzedniej kolejki podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki mogą się już cieszyć z zajęcia miejsca w górnej ósemce na koniec rundy zasadniczej. To oznacza, że znajdą się w gronie drużyn ubiegających się o zwycięstwo końcowe w tej klasie rozgrywkowej, który to triumf skutkowałby uzyskaniem awansu do II ligi. Ponadto białostoczanie nie muszą się już martwić walką o utrzymanie, bowiem w grupie, w której będą rywalizowali w fazie play-off nie będzie miejsc „premiowanych” spadkiem.

Obecnie druga drużyna Jagiellonii zajmuje 5. miejsce w tabeli grupy I III ligi z dorobkiem 35 punktów i bilansem 10 zwycięstw, pięciu remisów i pięciu porażek (bilans bramkowy 40-25). Do pierwszego miejsca, jedynego premiowanego awansem, podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki tracą 13 „oczek”.

Słowo jeszcze o sobotnich rywalach Jagiellończyków. Sokół Aleksandrów Łódzki to w tym momencie ósma siła tej klasy rozgrywkowej (31 punktów). Zespół z województwa łódzkiego wciąż nie jest pewny znalezienia się w grupie mistrzowskiej po 21. kolejce dlatego w nadchodzącym starciu będzie walczył o zwycięstwo, żeby móc awansować do wspomnianej już trzecioligowej elity. Przed tygodniem piłkarze Sokoła bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z RKS-em Radomsko.

– Na mecz z Sokołem jedziemy w dobrych humorach. Zwycięstwo w ostatnim ligowym starciu przy sprzyjających rezultatach innych spotkań dało nam miejsce w czołowej ósemce, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Zrealizowaliśmy założony cel. Nie możemy jednak na tym poprzestać. Zmierzymy się z zespołem, który w tej kolejce gra o wszystko. Teoretycznie mają bowiem jeszcze szanse na wejście do ósemki. Czeka nas z pewnością trudne spotkanie. Niemniej nie jedziemy tam na wycieczkę. Chcemy zagrać dobry mecz i powalczyć o pełną pulę. Ostatnio jesteśmy w niezłej dyspozycji i mam nadzieję, że również tym razem potwierdzimy to na boisku – powiedział w przedmeczowej wypowiedzi szkoleniowiec Jagiellonii II Białystok, Wojciech Kobeszko.

Jak wygląda obecna sytuacja kadrowa w jagiellońskich rezerwach? – Nasza sytuacja kadrowa jest niezła. Dysponujemy, na ten moment, wszystkimi zawodnikami, za wyjątkiem Szymona Pankiewicza, który jest wyłączony z gry od dłuższego czasu. Mamy wprawdzie w drużynie kilku niedysponowanych graczy, ale z drugiej strony w naszym składzie pojawi się kilku piłkarzy pierwszego zespołu – zakończył trener Kobeszko.

Początek meczu Sokół Aleksandrów Łódzki – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 21. kolejki grupy I III ligi, o godzinie 15:00 w sobotę, 27 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00