AktualnościIII liga: Sokół pokonany!

III liga: Sokół pokonany!

Jagiellonia II Białystok pokonała na wyjeździe w ramach 21. kolejki III ligi, gr. I Sokoła Aleksandrów Łódzki 2:1 i tym samym Żółto-Czerwoni zakończyli rundę zasadniczą na piątej pozycji.

Jagiellończycy byli już pewni miejsca w grupie mistrzowskiej przed tygodniem, kiedy rozbili przy Elewatorskiej KS Wasilków 5:0. O miejsce w najlepszej ósemce w ostatniej serii gier walczył też Sokół Aleksandrów Łódzki, który musiał pokonać Jagę, jeśli myślał o grze grupie mistrzowskiej. Żółto-Czerwoni nie zamierzali jednak ułatwiać zadania rywalom i przeciwstawili się godnie. Wygrana 2:1 udowodniła, że gwarantowane miejsce w gronie najlepszych ośmiu drużyn w dodatkowej części sezonu nie było dziełem przypadku.

– Spotkanie miało swoją stawkę, szczególnie dla przeciwnika, który na początku rywalizacji wyglądał nieco lepiej. Później doszliśmy do głosu i stworzyliśmy swoje okazje, których jednak nie potrafiliśmy wykorzystać. Do przerwy remisowaliśmy bezbramkowo, a tempo rywalizacji było dość wysokie. Nie brakowało walki, bo rywale musieli wygrać, jeśli chcieli znaleźć się w ósemce – mówił trener Jagiellończyków, Wojciech Kobeszko.

– W drugiej części meczu pojawiło się więcej wolnych przestrzeni na boisku, dzięki czemu wyprowadzaliśmy szybkie kontry. Po jednej z nich kwadrans przed końcem Janek Pawłowski uruchomił podaniem Huberta Karpińskiego, a ten przeprowadził rajd, zakończony wejściem w pole karne i asystą do zamykającego akcję Kuby Jarmołowicza. Prowadziliśmy 1:0 i niepotrzebnie cofnęliśmy się po zdobytej bramce. Zaraz potem przeciwnik egzekwował stały fragment gry, po którym doprowadził do remisu. Na szczęście końcówka należała do nas. Chwała chłopakom, że potrafili dobrze zareagować, nie cofnęli się, tylko zagrali do przodu po to, aby wygrać mecz. Po podaniu Kamila Huczki w polu karnym świetnie odnalazł się Miro Mazur, który zdobył zwycięską bramkę. Bardzo cieszymy się z tej wygranej, bo podtrzymaliśmy dobrą passę. Uważam, że to zasłużone zwycięstwo, choć przeciwnik był groźny i też miał swoje szanse – podsumował spotkanie opiekun Jagiellończyków.

– Zrealizowaliśmy cel, który sami sobie założyliśmy, a teraz przede wszystkim najważniejsze dla nas jest zbieranie doświadczenia. Na razie nie chciałbym wypowiadać się na temat ewentualnych celów w grupie mistrzowskiej. Jesteśmy zadowoleni z tego, że jesteśmy w gronie najlepszych ośmiu drużyn i możemy zbierać doświadczenie. Nie oznacza to, że do tych spotkań będziemy podchodzić rozluźnieni i spokojni. Chcemy zagrać dobre mecze i w każdym ze spotkań postaramy się wykorzystać możliwie jak najlepiej swój potencjał. Czas pokaże, jak mecze się ułożą. Dziś byliśmy solidnie wsparci zawodnikami z pierwszej drużyny. Bartek Bida, Konrad Wrzesiński, Maciek Bortniczuk i Miro Mazur byli z nami i stanowili wartość dodaną. Mieliśmy większe pole manewru i dzięki temu lepiej nam się grało.

– Zobaczymy, jak będzie wyglądać nasza kadra w kolejnych meczach. Na pewno będziemy starać się wyprowadzać też młodych piłkarzy, bo dla nich to idealny moment do tego, aby zebrali cenne doświadczenie. Wówczas ocenimy, czy to właściwy moment, by poczynili kolejny krok do przodu w swoim rozwoju. Mamy trochę czasu na przemyślenia. Zapewniam, że nie odpuścimy końcówki sezonu i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Do tej pory to nam dobrze wychodzi i miejmy nadzieję, że będziemy to kontynuować – zakończył szkoleniowiec Jagiellonii II Białystok.

21. kolejka III ligi, gr. I

Sokół Aleksandrów Łódzki – Jagiellonia II Białystok 1:2 (0:0).

Bramki: Woźniczak 84′ – Jarmołowicz 76′, Mazur 89′

Jagiellonia II: Gostomski – Mazur, Majsterek, Płoszkiewicz, Wasilewski (46′ Matus), Matras (60′ Pawłowski), Bayer, Wrzesiński (60′ Huczko), Bida (60′ Karpiński), Bortniczuk, Twarowski (75′ Jarmołowicz)

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00