Kris Twardek 2023

Miło nam poinformować o przedłużeniu kontraktu z Krisem Twardkiem. Nowa umowa Kanadyjczyka z Jagiellonią Białystok, występującego w zespole „Żółto-Czerwonych” z numer 15, będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

– Bardzo się cieszę z powodu przedłużenia mojego kontraktu. Kiedy trafiasz do nowego klubu podstawowym celem jest zapracowanie na możliwość prolongowania umowy. Nie zanotowałem najlepszego startu, ale później poprawiłem swoją dyspozycję. W nowym miejscu czekało mnie wiele zmian oraz sporo rzeczy, do których trzeba się zaadaptować. Obecnie czuję się o wiele lepiej, jestem zżyty z tym zespołem. Optymistycznie patrzę w przyszłość – powiedział Kris.

Jakie cele stawia sobie obecnie Twardek? – Moim celem, podobnie jak większości zawodników, są jak najczęstsze występy. W momencie moich przenosin do Jagiellonii wszystko było dla mnie nowe. Wtedy chciałem łapać jakiekolwiek minuty. Obecnie jednak chcę walczyć o wyjściową jedenastkę i ustabilizować swoją w niej pozycję. To mój indywidualny priorytet. Z kolei naszym celem, jako drużyny, jest zakończeniem rozgrywek na jak najwyższym miejscu w tabeli. Należy skupiać się na każdym kolejnym meczu. Zatem teraz czekamy na starcie ze Śląskiem Wrocław, w którym liczymy na wygraną.

W trakcie trwającego sezonu mierzący 186 cm zawodnik miał okazję występować na kilku pozycjach. Którą uważa za swoją nominalną? – To oczywiście zależy od stylu gry drużyny, niemniej osobiście lubię grać na prawej obronie. W trakcie okresu przygotowawczego grałem jako lewy defensor, co również nie sprawiało mi problemu. Ponadto często zdarzało mi się występować w roli prawoskrzydłowego. Z kolei w trakcie zgrupowania olimpijskiej reprezentacji Kanady byłem przygotowywany do gry zarówno na skrzydle jak i w bloku obronnym. Każda z tych pozycji mi odpowiada. Ciężko pracuje nad poprawą swoich umiejętności.

Jak 24-latek czuje się w drużynie Jagiellonii? Czy podoba mu się życie w Białymstoku? – Nasz zespół tworzą bardzo utalentowani zawodnicy. Jagiellonia ma potencjał na bycie czołową ekipą w lidze. Ten sezon jest oczywiście rozczarowujący, jeśli chodzi o osiągane przez nas rezultaty. Uważam jednak, że mamy duże możliwości, a w naszej drużynie jest duch walki, co widzieliśmy w ostatnim meczu z Lechem Poznań (wygrana 3:2, przyp. red.). Co do miasta, to w mojej opinii jest to dobre miejsce do życia. Dla mnie jest to także miła odmiana. Miałem okazję mieszkać w naprawdę ogromnych metropoliach, jak Londyn czy Dublin. Białystok przypomina mi bardziej moje rodzinne miasto. Jest większy, ale w niektórych wymiarach przypomina mi dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00