AktualnościAugustyn pauzuje – raport kartkowy przed Śląskiem

Augustyn pauzuje – raport kartkowy przed Śląskiem

W poniedziałek (05.04) w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzymy się przy Słonecznej ze Śląskiem Wrocław. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 22. serii gier, Jagiellończycy zagrali zmierzyli się na wyjeździe z Lechem Poznań. Piłkarze „Dumy Podlasia” wygrali tamto starcie 3:2.

We wspomnianym meczu żółtą kartkę zobaczyło trzech naszych piłkarzy – Bartosz Kwiecień, Przemysław Mystkowski i Błażej Augustyn. Ostatni otrzymał nawet dwa napomnienia, wobec czego musiał opuścić murawę za czerwoną kartkę. Ponadto dwie żółte kartki Błażeja w starciu z „Kolejorzem” oznaczają, że łącznie w całym sezonie ligowym zgromadził ich już osiem, co powoduje, że obrońca będzie zmuszony opuścić potyczkę z wrocławianami.

Na tę chwilę piłkarzami zagrożonymi wykluczeniem z kolejnego meczu, domowego starcia z Cracovią, są Fedor Cernych, Bartosz Kwiecień Ivan Runje, którzy dotąd otrzymali po trzy żółte kartki w całym sezonie ligowym. Kolejna kara wykluczy ich z występu przy Słonecznej.

Dobrą wiadomością jest natomiast powrót do składu Martina Pospisila. Czeski pomocnik ma za sobą jeden mecz pauzy (wyjazdowe starcie z Lechem Poznań), który był spowodowany dwoma żółtymi kartkami, w konsekwencji czerwoną, które „Pepik” obejrzał w starciu z Pogonią Szczecin.

Żółte kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

8 – Augustyn (pauzuje);

5 – Tiru;

4 – Borysiuk, Romanczuk, Pospisil;

3 – Cernych, Kwiecień, Runje;

2 – Bida, Wdowik;

1 – Lopez, Matysik, Mystkowski, Olszewski, Puljić, Steinbors, Twardek.

Czerwone kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

2 – Błażej Augustyn (za dwie żółte);

1 – Martin Pospisil (za dwie żółte).

97 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00