AktualnościPrikryl: Był to mecz na remis

Prikryl: Był to mecz na remis

– Chcieliśmy kontynuować grę, którą pokazaliśmy w starciu z Lechem, powtórzyć tamten wynik. Niestety, nie udało się – powiedział Tomas Prikryl, zawodnik Jagiellonii Białystok, po poniedziałkowym (05.04), domowym meczu ze Śląskiem Wrocław (porażka 0:1).

– Druga połowa wyglądała w naszym wykonaniu nieźle. Musimy skupić się na poprawie sposobu, w jaki rozpoczynamy spotkania. Śląsk nie miał zbyt wiele okazji, ale wykorzystał tę, którą sobie wypracował. Nie możemy tracić bramki w taki sposób, po takim błędzie, po kontrataku, tuż przed przerwą. Taki scenariusz powtórzył się już kilka razy – stwierdził nasz piłkarz.

W spotkaniu ze Śląskiem Wrocław Tomek wystąpił w niecodziennej dla siebie roli prawego obrońcy. Czy była to dla niego pierwsza styczność z tą pozycją? – Zdarzało mi się wcześniej występować na tej pozycji, ale zwykle dochodziło do tego w trakcie meczu, kiedy potrzebowaliśmy gonić wynik. Myślę, że trenerzy chcieli mieć na boisku więcej ofensywnie usposobionych piłkarzy. Doszły do tego kontuzje i pojawiłem się na prawej obronie. Kiedy byłem młodszy zagrałem na tej pozycji kilka razy. Już dawno nie występowałem w tej roli, ale nie jest to dla mnie coś nowego. Jestem zadowolony, że gram. Jeśli tak zdecydują trenerzy, będę występował na prawej obronie.

– Zabrakło nam efektywności. Mieliśmy sporo okazji, czy to po rożnych, czy po uderzeniach, jak w wypadku strzału Tarasa. Moim zdaniem był to mecz na remis, powinniśmy w takim spotkaniu strzelić gola i zebrać chociaż punkt – zakończył Czech.

16 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00