AktualnościRunje pauzuje – Raport kartkowy przed Cracovią

Runje pauzuje – Raport kartkowy przed Cracovią

W piątek (09.04) w ramach 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzymy się przy Słonecznej z Cracovią. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 23. serii gier, Jagiellończycy na Stadionie Miejskim w Białymstoku mierzyli się ze Śląskiem Wrocław. Piłkarze „Dumy Podlasia” przegrali tamto starcie w rozmiarze 0:1.

We wspomnianym meczu żółte kartki zobaczyło czterech naszych piłkarzy – Bartłomiej Wdowik, Ivan Runje, Konrad Wrzesiński i Maciej Makuszewski. Ostatni z wymienionych otrzymał nawet dwa napomnienia, wobec czego musiał opuścić murawę za czerwoną kartkę. Ponadto żółta kartka Ivana Runje oznacza, że nasz chorwacki obrońca będzie musiał pauzować w starciu z „Pasami”, bowiem na swoim koncie ma już cztery napomnienia w sezonie. W kadrze meczowej może być za to uwzględniony Błażej Augustyn, pauzujący w konfrontacji z wrocławianami.

Na tę chwilę piłkarzami zagrożonymi wykluczeniem z kolejnego meczu, czyli wyjazdowego starcia z Wisłą Płock, są Fedor Cernych, Bartosz Kwiecień i Bartłomiej Wdowik, którzy dotąd otrzymali po trzy żółte kartki w całym sezonie ligowym. Kolejna kara uniemożliwi im potencjalny występ w Płocku.

Żółte kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

8 – Augustyn;

5 – Tiru;

4 – Borysiuk, Romanczuk, Pospisil, Runje (pauzuje);

3 – Cernych, Kwiecień, Wdowik;

2 – Bida, Makuszewski;

1 – Lopez, Matysik, Mystkowski, Olszewski, Puljić, Steinbors, Twardek, Wrzesiński.

Czerwone kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

2 – Augustyn (za dwie żółte);

1 – Makuszewski (za dwie żółte), Pospisil (za dwie żółte).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00