AktualnościBida: Cieszę się z szansy

Bida: Cieszę się z szansy

– Cieszę się, że otrzymałem swoją szansę i wróciłem w taki sposób. Można tego gola porównać do sytuacji z mojego debiutu w meczu z Arką Gdynia w ubiegłym sezonie – powiedział Bartek Bida, zdobywca pierwszej bramki dla Jagiellonii w zwycięskim starciu z Cracovią (2:1).

– Bardzo długo czekałem na możliwość gry od pierwszych minut. Wielu bramek głową w swojej karierze nie zdobyłem i przed meczem pewnie niewielu się tego spodziewało.

– Ćwiczymy na treningach różne schematy wykonywania stałych fragmentów gry. Przy tym golu należy pochwalić również Tomasa Prikryla, który zaliczył świetne dośrodkowanie. Decyzja zawodnika wykonującego ostatnie podanie zawsze jest bardzo ważna.

– Nie powinniśmy jako pierwsi tracić goli. Doprowadziliśmy do tego po raz kolejny i nad wyeliminowaniem tego mankamentu musimy pracować. Dopiero po straconym golu budzimy się. Ze Śląskiem Wrocław było podobnie, tylko wtedy nie wykorzystaliśmy nadarzających się okazji. – Po objęciu prowadzenia troszeczkę cofnęliśmy się i próbowaliśmy grać z kontrataku. Nie raz brakowało jednak dokładności w końcowym etapie akcji. Mogliśmy wcześniej zamknąć ten mecz trzecim golem. Ostatnie wyniki nie były najlepsze, dlatego być może dziś częściej skupialiśmy się na defensywie – podsumował Bartek Bida.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00