AktualnościIII Liga: W Warszawie z Polonią

III Liga: W Warszawie z Polonią

W najbliższą niedzielę (11 kwietnia) Jagiellonia II Białystok rozegra swój drugi mecz w grupie mistrzowskiej III ligi, gr. I sezonu 2020/2021. Wyjazdowym rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie Polonia Warszawa.

Przed tygodniem podopieczni trenera Wojciecha Kobeszki ulegli swoim rywalom w meczu 22. serii gier. Tamto spotkanie, które było dla Jagiellończyków inaugurującym fazę play-off, „Żółto-Czerwoni” także rozgrywali w delegacji. Mierzyli się wówczas z Unią Skierniewice, z którą przegrali wysoko, bowiem aż 0:4, po trafieniach Czarneckiego, Dzięgielewskiego, Kowalczyka i Jasińskiego.

To niezbyt dobra inauguracja zmagań ligowych po podziale tabeli. Niemniej gra białostoczan w tamtym starciu była o wiele lepsza od wyniku, o czym w rozmowie z nami przekonywał szkoleniowiec jagiellońskich rezerw, Wojciech Kobeszko.

– Trzeba z pokorą przyjąć ten wynik i pracować dalej. Mam nadzieję, że chłopcy skorzystają z otrzymanej dzisiaj lekcji, czyli że można dobrze grać w piłkę, ale wysoko przegrać. Liczę też na to, że będzie trochę więcej odpowiedzialności przy stałych fragmentach gry, przy kryciu, z czym mieliśmy problem na początku rundy. Ostatnio było w tym aspekcie dobrze, teraz ten problem wrócił i dzisiaj właśnie to położyło nas na łopatki. Szkoda tego meczu, gra wbrew pozorom nie była zła – mówi przed tygodniem trener Kobeszko.

Obecnie druga drużyna Jagiellonii zajmuje 6. miejsce w tabeli grupy I III ligi z dorobkiem 38 punktów i bilansem 11 zwycięstw, pięciu remisów i sześciu porażek (bilans bramkowy 42-30). Do pierwszego miejsca, jedynego premiowanego awansem, Żółto-Czerwoni tracą 12 „oczek”. Dodajmy, że obecnie trzecioligowej stawce przewodzi Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Słowo jeszcze o niedzielnych rywalach Jagiellończyków. Polonia Warszawa to w tym momencie siódma siła III ligi, gr. I (35 punktów), czyli bezpośredni sąsiad Jagiellończyków w tabeli. Z zespołem z województwa mazowieckiego „Żółto-Czerwoni” mierzyli się 4 października 2020 roku w Zambrowie. Wówczas obie ekipy podzieliły się punktami po zremisowanym 1:1 meczu (samobójcza bramka Jana Golińskiego – gol z rzutu karnego autorstwa Łukasza Piątka).

Początek meczu Polonia Warszawa  – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 23. kolejki grupy I III ligi, o godzinie 17:00 w niedziele 11 kwietnia.

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00