AktualnościIII Liga: „Czarne Koszule” górą

III Liga: „Czarne Koszule” górą

Jagiellonia II Białystok przegrała na wyjeździe z Polonią Warszawa 0:3 w ramach 23. kolejki III ligi, gr. I. Żółto-Czerwoni plasują się na szóstym miejscu w stawce.

O komentarz do niedzielnej rywalizacji poprosiliśmy trenera Jagiellończyków, Wojciecha Kobeszkę.

– Spotkanie podzieliłbym na dwie części. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1 po samobójczym trafieniu Huberta Karpińskiego. Dostaliśmy bramkę do szatni i ponownie ze stałego fragmentu gry. Szkoda, bo rywale oprócz tej sytuacji nie zagrażali nam zbyt często. Brakowało klarownych sytuacji z ich strony. My z kolei mieliśmy dwie groźne okazje. Po strzale Karpińskiego bramkarz sparował piłkę na rzut rożny, golkipera Polonii starał się też zaskoczyć Kuba Jarmołowicz. Do przerwy nasza gra nie wyglądała źle, aczkolwiek było widać, że chłopcy są nieco przestraszeni – komentował szkoleniowiec.

– W mojej ocenie przegraliśmy ten mecz jeszcze zanim wyszliśmy na boisko. Brakowało zawodników, którzy wzięliby odpowiedzialność za grę, przetrzymaliby piłkę w kluczowych momentach spotkania. Ewidentnie przegraliśmy też walkę fizyczną z rutynowanym zespołem Polonii. W ekipie rywala zagrało tylko dwóch młodzieżowców i było widać dużą różnicę, jeśli chodzi o doświadczenie. W naszych szeregach brakowało piłkarzy, którzy wzięliby na siebie ciężar gry. Chłopcy próbowali, ale były to pojedyncze przypadki. W drugiej połowie trzeba oddać Polonii, że była zdecydowanie lepsza. Z każdą kolejną minutą prezentowaliśmy się coraz gorzej. Szkoda, bo uważam, że to był dobry mecz dla chłopaków, żeby się pokazać. Przegraliśmy to spotkanie przede wszystkim w sferze mentalnej – dodał trener Kobeszko.

– Nie dźwignęliśmy tego meczu, jeśli chodzi o odpowiedzialność. Wcześniej zasłużenie wywalczyliśmy sobie możliwość gry w grupie mistrzowskiej, ale teraz trudno powiedzieć, czy gra z najlepszymi chłopców przerasta, czy już nieco spoczęli na laurach. Mimo to, będziemy pracować nad aspektem mentalnym, nasi zawodnicy wciąż nabierają doświadczenia na tym poziomie ligowym. Dziś zabrakło nam jakości, a przeciwnik skrzętnie wykorzystywał swoją przewagę fizyczną, dążąc do stałych fragmentów gry. Prawda jest taka, że dziś poza Mazurem i Węglarzem, brakowało nam piłkarzy o podobnym doświadczeniu. Nie zagraliśmy na tyle odważnie, ile jesteśmy w stanie pokazać. Byliśmy wystraszeni – mówił opiekun Jagiellończyków.

– Nie tłumaczy nas fakt, że niektórzy piłkarze wracają po chorobach czy kontuzjach. Gdy wychodzi jedenastu zawodników na murawę, to uważam, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z każdym zespołem w tej lidze. Mecz w Skierniewicach (0:4, przyp. red.) był zupełnie inny. Tam też przegraliśmy wysoko, ale byliśmy odważniejsi. Dziś przyzwoicie wyglądaliśmy tylko do przerwy, a stracony gol podciął nam skrzydła. Zabrakło nam cwaniactwa i doświadczenia, ale dla nas to też dobra nauka. Po to gramy w tej ósemce, aby jak najwięcej wyciągnąć z niej dla siebie. Wierzę, że w najbliższych spotkaniach chłopcy się podniosą i wrócimy do poziomu tego, który prezentowaliśmy walcząc o prawo gry w grupie mistrzowskiej – dodał.

– Na pewno będziemy rotować składem w celu sprawdzenia piłkarzy pod kątem przyszłego sezonu. Będziemy szukać różnych rozwiązań i zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Piłkarze muszą zdawać sobie sprawę, że właśnie teraz muszą udowodnić swoją przydatność dla drużyny. Chciałbym, żeby zawodnicy stale się rozwijali i nie zadowalali się tym, co było. Czeka nas sporo pracy – podsumował Wojciech Kobeszko.

W najbliższą sobotę (17.04) Jagiellonia II Białystok rozegra pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej III ligi, gr. I w roli gospodarza. Żółto-Czerwoni podejmą przy Elewatorskiej drużynę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki o godz. 14:00 w ramach 24. kolejki. 

23. kolejka III ligi, gr. I

Polonia Warszawa – Jagiellonia II Białystok 3:0 (1:0).

Bramki: Karpiński 43′ samobójcza, Paczuk 72′, Niewiarowski 90′ Jagiellonia II: Węglarz – Majsterek, Mazur, Płoszkiewicz, Wasilewski (73′ Kosikowski), Bayer, Matras (46′ Orpik), Sakowicz (55′ Nawrocki), Matus (55′ Huczko), Jarmołowicz (64′ Twarowski), Karpiński

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00