AktualnościGerard Juszczak Dyrektorem Działu Analiz i Skautingu Jagiellonii Białystok

Gerard Juszczak Dyrektorem Działu Analiz i Skautingu Jagiellonii Białystok

Pełniącemu dotychczas funkcje Asystenta I trenera i analityka w pierwszym zespole trenerowi powierzona została nowa, bardzo odpowiedzialna rola. Od teraz głównym zadaniem trenera Juszczaka będzie zbudowanie profesjonalnego działu zajmującego się analizowaniem i profilowaniem zawodników pod kątem gry w naszym klubie, jak również analiza bieżących danych treningowych oraz meczowych.

Nowa umowa pochodzącego z Krakowa szkoleniowca, który pełnić od tej pory będzie funkcję dyrektora utworzonego w ubiegłym roku Działu Analiz i Skautingu w naszym klubie obowiązywać będzie do końca czerwca 2024 roku.

W zeszłym roku Zarząd Jagiellonii Białystok Sportowej Spółki Akcyjnej po wnikliwej analizie podjął decyzję o powołaniu nowej komórki w klubie. Dział Analiz i Skautingu, bo o nim mowa ma przyczynić się między innymi do zwiększenia skuteczności transferowej, a także udoskonalić proces treningowy i rozwój naszych zawodników, jak również wspomóc działania Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok.

Gerard Juszczak będzie osobą odpowiedzialną za zbudowanie struktur, rozwój projektu oraz koordynowanie działań. Nowe zadania nie oznaczają, że przestanie on pełnić dotychczasowe funkcje w sztabie pierwszego zespołu. Przypomnijmy, że trener Gerard Juszczak w naszym klubie pojawił się w ubiegłym roku, jako członek sztabu szkoleniowego, odpowiedzialny za zbieranie i analizowanie informacji.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i wyzwanie. Przez lata przygotowywałem się do tego typu roli i czekałem na takie wyzwanie. Przed nami wiele pracy, wiele wysiłku będziemy musieli włożyć w ten projekt, ale wierzę, że wspólnie opracowany plan i zakres działań umożliwi nam osiągnięcie wielu wielkich rzeczy. Nową funkcja na szczęście nie oznacza rezygnacji z dotychczasowych obowiązków, co uważam, że może nam to tylko ułatwić zadanie. Dziękuję za zaufanie, teraz czas zakasać rękawy i ruszać do pracy – przekonuje Dyrektor Działu Analiz i Skautingu Jagiellonii Białystok, Gerard Juszczak. – Wielokrotnie przy okazji kolejnych inwestycji czy projektów podkreślaliśmy, że cały czas się rozwijamy, szukamy nowych rozwiązań, optymalizujemy procesy, obserwujemy jak rozwija się piłka, jak działają inne kluby. W ostatnim czasie przede wszystkim wzmocniliśmy kadry naszego klubu o ludzi, którzy wdrażają już nowe procesy w pionie sportowym Jagiellonii i naszej Akademii. Objęcie funkcji dyrektora przez Gerarda to ogromne wzmocnienie powołanego w ubiegłym roku Działu Analiz i Skautingu. To kolejny krok w rozwoju naszego Klubu i procesów związanych z transferami ale również procesem szkoleniowym i rozwojem naszych zawodników. Wierzę, że nowy projekt będzie się rozwijał dzięki zaangażowaniu Gerarda, który jest specjalistą o wysokich kwalifikacjach i dał się poznać jako osoba o wysokiej organizacji i kulturze pracy – przekonuje Agnieszka Syczewska, Wiceprezes Zarządu Jagiellonii Białystok.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00