AktualnościJagiellonia Białystok otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

Jagiellonia Białystok otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

W czwartek, 15.04, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbyła się konferencja prasowa, podczas której uroczyście wręczono czeki na dofinansowanie dla Jagiellonii Białystok i Ślepsk Malow Suwałki. Oba kluby otrzymały wsparcie w wysokości 400 tys. złotych, które posłuży rozwojowi ich działalności w trudnym czasie pandemii.

Konferencja odbyła się między innymi w obecności Wiceprezes Jagiellonii Białystok SSA – Agnieszki Syczewskiej, a także Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego.

– Jagiellonia to klub z dużymi i wspaniałymi tradycjami. Mamy nadzieję, że będzie mogła cieszyć się z dobrych wyników. Naszym zadaniem i obowiązkiem jest wspieranie takich klubów – tymi słowami rozpoczął spotkanie marszałek Kosicki.

– W tym roku mamy zamiar przekazać, zarówno Jagiellonii jak i Ślepskowi, po 400 000 złotych w pierwszym półroczu. Przeznaczyliśmy więc razem 800 000 zł z budżetu Województwo Podlaskie dla klubów, które grają w najwyższych rozgrywkach, zarówno w siatkówce, jak i w piłce nożnej – dodał.

Radości z otrzymanego wsparcia nie kryła Wiceprezes Jagiellonii Białystok SSA, Agnieszka Syczewska.

Bardzo dziękuję w imieniu całego Klubu panu Marszałkowi, Zarządowi i wszystkim Radnym. W kolejnym roku pandemii dostrzegają Państwo nasze problemy i zawsze służą pomocą, nie tylko finansową

Agnieszka Syczewska, Wiceprezes ZarząDu Jagiellonii Białystok

– Cieszymy się, że nasza młodzież, prawie 400 zawodników i zawodniczek, niebawem wraca do treningów. Ważne, że mimo ograniczeń możemy kontynuować nasz proces szkoleniowy. To wsparcie z pewnością pomoże naszym zawodnikom i naszej Akademii w kontynuowaniu działalności – dodała.

Konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego

fot. Mateusz Duchnowski / UMWP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00