AktualnościKwiecień pauzuje, Ivan wraca. Raport Kartkowy

Kwiecień pauzuje, Ivan wraca. Raport Kartkowy

W niedzielę (18.04) w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzymy się w Płocku z miejscową Wisłą. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 24. serii gier, Jagiellończycy na Stadionie Miejskim w Białymstoku podejmowali Cracovię. Piłkarze „Dumy Podlasia” wygrali tamto starcie w rozmiarze 2:1 po trafieniach Bartosza Bidy i Tarasa Romanczuka.

We wspomnianym meczu żółte kartki zobaczyło trzech naszych piłkarzy – Bartosz Bida, Jesus Imaz i Bartosz Kwiecień. Dla ostatniego z wymienionych napomnienie od sędziego Pawła Gila jest szczególnie bolesne, bowiem była to czwarta żółta kartka popularnego „Kwiatka” w tym sezonie. To oznacza, że Bartka zabraknie w starciu z „Nafciarzami”. W kadrze meczowej na konfrontację z płocczanami może być za to uwzględniony Ivan Runje, pauzujący w spotkaniu z „Pasami”.

Na tę chwilę piłkarzami zagrożonymi wykluczeniem z kolejnego meczu, czyli domowego starcia ze Stalą Mielec, są Bartosz Bida, Fedor Cernych i Bartłomiej Wdowik, którzy dotąd otrzymali po trzy żółte kartki w całym sezonie ligowym. Kolejna kara uniemożliwi im potencjalny występ przy Słonecznej.

Żółte kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

8 – Augustyn;

5 – Tiru;

4 – Borysiuk, Kwiecień (pauzuje), Romanczuk, Pospisil, Runje;

3 – Bida, Cernych, Wdowik;

2 – Makuszewski;

1 – Imaz, Lopez, Matysik, Mystkowski, Olszewski, Puljić, Steinbors, Twardek, Wrzesiński.

Czerwone kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

2 – Augustyn (za dwie żółte);

1 – Makuszewski (za dwie żółte), Pospisil (za dwie żółte).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00