AktualnościRezerwy zagrają ze Świtem – DODAĆ ZDJĘCIE

Rezerwy zagrają ze Świtem – DODAĆ ZDJĘCIE

W najbliższą sobotę (17 kwietnia) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w grupie mistrzowskiej III ligi, gr. I sezonu 2020/2021. Przy Elewatorskiej rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ramach 24. serii gier.

W minioną niedzielę podopieczni Wojciecha Kobeszki ulegli na wyjeździe Polonii Warszawa 0:3 w meczu 23. kolejki. Była to druga z rzędu porażka w grupie mistrzowskiej Jagiellończyków w delegacji.

– Szkoda, bo uważam, że to był dobry mecz dla chłopaków, żeby się pokazać. Przegraliśmy to spotkanie przede wszystkim w sferze mentalnej – tak oceniał ostatni występ białostoczan szkoleniowiec rezerw Jagi.

Obecnie druga drużyna Jagiellonii zajmuje 6. miejsce w tabeli grupy I III ligi z dorobkiem 38 punktów i bilansem 11 zwycięstw, pięciu remisów i siedmiu porażek (bilans bramkowy 42-33). Główny cel, a więc utrzymanie na tym poziomie rozgrywek został zrealizowany. Miejmy jednak nadzieję, że Żółto-Czerwoni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a młodzież Jagi, która z pewnością do końca sezonu będzie stanowić trzon drużyny, postraszy bardziej doświadczonych rywali.

–  Będziemy szukać różnych rozwiązań, aby sprawdzić piłkarzy pod kątem przyszłego sezonu. Chłopcy muszą zdawać sobie sprawę, że właśnie teraz muszą udowodnić swoją przydatność dla drużyny – dodawał trener Kobeszko.

Słowo jeszcze o sobotnich rywalach Jagiellończyków. Świt Nowy Dwór Mazowiecki to w tym momencie trzecia siła III ligi, gr. I (43 punkty). Z zespołem z województwa mazowieckiego Żółto-Czerwoni mierzyli się jesienią ubiegłego roku w fazie zasadniczej. Wówczas Jaga w dobrym stylu i trochę niespodziewanie ograła rywala na wyjeździe 3:1.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Świt Nowy Dwór Mazowiecki, rozgrywanego w ramach 24. kolejki grupy I III ligi, o godzinie 14:00 w sobotę 17 kwietnia. Transmisję telewizyjną z tego spotkania będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Przypominamy, że obecnie mecze rozgrywane na obiekcie znajdującym się na terenie ośrodka szkoleniowego Jagiellonii Białystok odbywają się bez udziału publiczności do odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00