AktualnościRaport kartkowy przed #JAGSTM

Raport kartkowy przed #JAGSTM

W środę (21.04) w ramach 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzymy się przy Słonecznej ze Stalą Mielec. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 25. serii gier, Jagiellończycy na wyjeździe mierzyli się z Wisłą Płock. Piłkarze „Dumy Podlasia” zremisowali tamto starcie 2:2. Dla białostoczan tamtego niedzielnego popołudnia trafili Jesus Imaz i Bartosz Bida.

We wspomnianym meczu żółte kartki zobaczyło dwóch naszych piłkarzy – Bogdan Tiru i Konrad Wrzesiński. Żaden z nich nie był zagrożony pauzą w następnym ligowym starciu po ewentualnym napomnieniu ze strony arbitra. To oznacza, że w starciu z mielczanami trener Rafał Grzyb, biorąc pod uwagę jedynie sytuację kartkową, będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Trzeba zaznaczyć, że w kadrze meczowej na konfrontację ze Stalą może być za to uwzględniony Bartosz Kwiecień, pauzujący w spotkaniu z „Nafciarzami”.

Na tę chwilę piłkarzami zagrożonymi wykluczeniem z kolejnego meczu, czyli wyjazdowego starcia z Wartą Poznań, są Bartosz Bida, Fedor Cernych i Bartłomiej Wdowik, którzy dotąd otrzymali po trzy żółte kartki w całym sezonie ligowym. Kolejna kara uniemożliwi im potencjalny występ w niedzielę.

Żółte kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

8 – Augustyn;

6 – Tiru;

4 – Borysiuk, Kwiecień, Romanczuk, Pospisil, Runje;

3 – Bida, Cernych, Wdowik;

2 – Makuszewski, Wrzesiński;

1 – Imaz, Lopez, Matysik, Mystkowski, Olszewski, Puljić, Steinbors, Twardek.

Czerwone kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

2 – Augustyn (za dwie żółte); 1 – Makuszewski (za dwie żółte), Pospisil (za dwie żółte).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00