AktualnościRezerwy w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

Rezerwy w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

Rezerwy Jagiellonii Białystok awansowały do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Żółto-Czerwoni pokonali w ćwierćfinałowym starciu na wyjeździe KS Śniadowo 5:1.

O komentarz do środowej rywalizacji poprosiliśmy trenera Jagiellonii II Białystok, Wojciecha Kobeszkę.

– Za nami mecz, w którym byliśmy faworytem, a przeciwnik miał wiele do wygrania. Podołaliśmy temu zadaniu. Wierzę, że ta wygrana odwróci złą kartę po ostatnich porażkach ligowych i odbudujemy się mentalnie. Przy wyniku 1:0 dla nas rywale dopóki mieli siły, starali się stawiać nam zacięty opór. Mimo to dominowaliśmy na boisku. Pierwszego gola strzelił Eryk Matus, który wykorzystał dośrodkowanie Szymona Jarosza przed pole karne i strzałem w długi róg zaskoczył bramkarza. Zaraz po przerwie Eryk podwyższył na 2:0, trzecią bramkę z rzutu karnego zdobył Hubert Karpiński, czwartą również uderzeniem z jedenastu metrów Janek Majsterek, a piątą ponownie Karpiński po podaniu Janka Pawłowskiego.

– Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Gra momentami była przyzwoita, aczkolwiek mamy wiele do poprawy. Daliśmy dziś zagrać siedmiu juniorom i nie wyglądało to źle. Przeciwnik zdobył bramkę tuż przed końcem meczu i nie pozwoliliśmy mu na zbyt wiele. Kilku zawodnikom daliśmy dziś odpocząć, np. Kubie Płoszkiewiczowi, Maćkowi Twarowskiemu czy Bartkowi Bayerowi. Za dużego pola manewru nie mamy, bo obecnie priorytetem jest Centralna Liga Juniorów i tam za chwilę wyróżniający się młodzieżowcy będą najbardziej potrzebni, aby pomóc w walce o utrzymanie.

– Ponadto w pierwszym zespole jest obecnie kilku młodych piłkarzy, z których wcześniej korzystaliśmy, a zawodnicy z „jedynki” już wyczerpali limit meczów uprawniających ich do występu na poziomie trzeciej ligi w rezerwach. Nasza sytuacja kadrowa jest zatem taka, a nie inna. Będziemy starali się to sensownie poukładać przed kolejnymi spotkaniami. Chcemy kontynuować stawianie na młodzież i rozwijać się. W ostatnim spotkaniu ligowym zaprezentowaliśmy się nieźle i postęp był widoczny. Zabrakło nam konkretów z przodu i większej pazerności na gole. Nie należy dramatyzować. Główny cel zrealizowaliśmy, ale jest jeszcze kilka rzeczy, które chcemy poprawić – podsumował szkoleniowiec.

Losowanie par półfinałowych w czwartek (21.04). Jagiellończycy mogą trafić na czwartoligowe KS Michałowo, Wissę Szczuczyn lub trzecioligową Olimpię Zambrów.

1/4 Okręgowego Pucharu Polski

KS Śniadowo – Jagiellonia II Białystok 1:5 (0:1)

Bramki dla Jagiellonii: Matus 38′, 48′, Karpiński 71′ z karnego, 88′, Majsterek 84′ z karnego.

Jagiellonia II: Gostomski – Huczko (57′ Żarejko), Czerech, Majsterek, Kosikowski, Jarmołowicz (57′ Lutostański), Osipiuk (65′ Pawłowski), Nawrocki, Matus (65′ Karpiński), Jarosz (46′ Maciejuk), Toporkiewicz (46′ Matras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00