AktualnościIII Liga: Czas na mecz z Legią

III Liga: Czas na mecz z Legią

W najbliższą sobotę (24 kwietnia) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w grupie mistrzowskiej III ligi, gr. I sezonu 2020/2021. Wyjazdowym rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie Legia II Warszawa.

Przed tygodniem podopieczni Wojciecha Kobeszki ulegli Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 w meczu 24. serii gier. Żółto-Czerwoni przegrali tym samym trzeci z rzędu mecz w grupie mistrzowskiej. Jagiellończycy jednak nie dramatyzują, bo główny cel, a więc utrzymanie na tym poziomie rozgrywek już został zrealizowany.

– Spotkanie ze Świtem było w naszym wykonaniu z pewnością lepsze, niż dwa poprzednie. Mimo niezłej gry ponownie zanotowaliśmy porażkę, szkoda. Zabrakło nam trochę jakości z przodu, zarówno jeśli chodzi o wykończenie jak i dokładne ostatnie podanie – mówił przed tygodniem trener Kobeszko.

Co ważne, w środku tygodnia drugi zespół Jagi podbudował się wyjazdową wygraną w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski z KS Śniadowo 5:1.

– Za nami mecz, w którym byliśmy faworytem, a przeciwnik miał wiele do wygrania. Podołaliśmy temu zadaniu. Wierzę, że ta wygrana odwróci złą kartę po ostatnich porażkach ligowych i odbudujemy się mentalnie. – tak komentował starcie w Śniadowie trener Kobeszko.

Obecnie druga drużyna Jagiellonii zajmuje 8. miejsce w tabeli grupy I III ligi z dorobkiem 38 punktów i bilansem 11 zwycięstw, pięciu remisów i ośmiu porażek (bilans bramkowy 42-35).

Słowo jeszcze o niedzielnych rywalach Jagiellończyków. Legia II Warszawa to w tym momencie szósta siła III ligi, gr. I z 40 punktami. Z zespołem z województwa mazowieckiego „Żółto-Czerwoni” mierzyli się latem ubiegłego roku w ramach 2. kolejki fazy zasadniczej. Wówczas obie ekipy podzieliły się punktami po zremisowanym 1:1 meczu. Gola dla Jagi strzelił Szymon Pankiewicz. Początek sobotniego, wyjazdowego meczu Legia II Warszawa  – Jagiellonia II Białystok, rozgrywanego w ramach 26. kolejki grupy I III ligi, o godzinie 12:00 w sobotę 24 kwietnia.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00