AktualnościCLJ U-18: Bezbramkowy remis z łodzianami

CLJ U-18: Bezbramkowy remis z łodzianami

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok bezbramkowo zremisowali przy Elewatorskiej z UKS SMS Łódź w ramach 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Żółto-Czerwoni aktualnie plasują się na 10. pozycji i mają dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Starcie z łodzianami było bardzo ważne dla układu dolnej części tabeli. Jagiellończycy bardzo chcieli wygrać, żeby oddalić się od niebezpiecznej strefy, ale ta sztuka, mimo kilku dogodnych sytuacji, im się nie udała.

Przed przerwą do siatki trafił Radosław Zyśk, ale jego trafienie nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej naszego napastnika. Szansę zaskoczenia bramkarza miał też Hubert Karpiński, ale jego uderzenie z rzutu wolnego było niedokładne.

Po zmianie stron Żółto-Czerwoni przeważali, ale także nie znaleźli drogi do bramki rywala. Najlepszej sytuacji w doliczonym czasie gry nie wykorzystał Jakub Lutostański, który przegrał pojedynek z bramkarzem łodzian.

Po chwili trafieniem mogli odpowiedzieć także goście, ale i oni nie wykorzystali swojej okazji. Spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie zakończyło się podziałem punktów.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy trenera juniorów starszych Jagiellonii – Krzysztofa Zalewskiego:

– Emocji nie zabrakło, szczególnie w drugiej połowie, gdy nasza dominacja była zdecydowana. Stworzyliśmy sobie dwie, trzy dogodne sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Zabrakło skuteczności, bo ten wynik powinniśmy rozstrzygnąć na naszą korzyść. Straciliśmy dwa punkty.

– W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy zagrać bardziej ofensywnie, agresywnie i mieć więcej ochoty na zdobywanie bramek. Po przerwie stworzyliśmy dobre sytuacje i ciekawe akcje. Zabrakło zimnej krwi.

– Brakowało niekiedy płynności w grze w związku z przerwą wymuszoną pandemią. Zabrakło jednostek typowo meczowych, ale nie możemy się podłamywać. Przed nami jeszcze dziewięć spotkań. Jeżeli będziemy grać w podobny sposób, stwarzać sytuacje, to jestem przekonany, że ta skuteczność wróci – podsumował szkoleniowiec.

25. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź 0:0

Jagiellonia: Jasionek – Maciejuk (67′ Żarejko), Matysik, Żukowski (46′ Mabiala), Jarosz, Kapica, Mościcki, Osipiuk, Lutostański, Zyśk, Karpiński.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00