AktualnościRaport kartkowy przed meczem z Wartą Poznań

Raport kartkowy przed meczem z Wartą Poznań

W niedzielę (25.04) w ramach 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy zmierzymy się na wyjeździe z Wartą Poznań. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 26. serii gier, Jagiellończycy przy Słonecznej podejmowali Stal Mielec. Piłkarze „Dumy Podlasia” zremisowali tamto starcie 3:3. Dla białostoczan tamtego środowego popołudnia trafili Bogdan Tiru (dwukrotnie) i Tomas Prikryl.

We wspomnianym meczu żółtą kartkę zobaczył jeden nasz piłkarz – Bartosz Kwiecień. Nie był on zagrożony pauzą w następnym ligowym starciu po ewentualnym napomnieniu ze strony arbitra. To oznacza, że w starciu z mielczanami trener Rafał Grzyb, biorąc pod uwagę jedynie sytuację kartkową, będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Na tę chwilę piłkarzami zagrożonymi wykluczeniem z kolejnego meczu, czyli domowego starcia z Rakowem Częstochowa, są Bartosz Bida, Fedor Cernych i Bartłomiej Wdowik, którzy dotąd otrzymali po trzy żółte kartki w całym sezonie ligowym. Kolejna kara uniemożliwi im potencjalny występ w środę, w domowym meczu 28. kolejki z Rakowem Częstochowa.

Żółte kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

8 – Augustyn;

6 – Tiru;

5 – Kwiecień;

4 – Borysiuk, Romanczuk, Pospisil, Runje;

3 – Bida, Cernych, Wdowik;

2 – Makuszewski, Wrzesiński;

1 – Imaz, Lopez, Matysik, Mystkowski, Olszewski, Puljić, Steinbors, Twardek.

Czerwone kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

2 – Augustyn (za dwie żółte);

1 – Makuszewski (za dwie żółte), Pospisil (za dwie żółte).

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00