AktualnościRaport kartkowy przed #JAGRCZ

Raport kartkowy przed #JAGRCZ

W środę (28.04) w ramach 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy podejmiemy przy Słonecznej zespół Rakowa Częstochowa. Jak wygląda sytuacja kartkowa w naszej drużynie przed tym starciem?

W poprzednim spotkaniu ligowym, czyli meczu 27. serii gier, Jagiellończycy na wyjeździe mierzyli się z Wartą Poznań. Piłkarze „Dumy Podlasia” przegrali tamto starcie w rozmiarze 0:2, po trafieniach Łukasza Trałki (40’) i Makany Baku (86’).

We wspomnianym meczu żółtą kartkę zobaczyło dwóch naszych piłkarzy – Bogdan Tiru i Bartosz Kwiecień. Nie byli oni zagrożeni pauzą w następnym ligowym starciu po ewentualnym napomnieniu ze strony arbitra. To oznacza, że w starciu z częstochowianami trener Rafał Grzyb, biorąc pod uwagę jedynie sytuację kartkową, będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników.

Na tę chwilę piłkarzami zagrożonymi wykluczeniem z kolejnego meczu są Bartosz Bida, Fedor Cernych i Bartłomiej Wdowik, którzy dotąd otrzymali po trzy żółte kartki w całym sezonie ligowym. Kolejna kara uniemożliwi im potencjalny występ w piątek, 7 maja, w wyjazdowym meczu 29. kolejki z Górnikiem Zabrze.

Żółte kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

8 – Augustyn;

7 – Tiru;

6 – Kwiecień;

4 – Borysiuk, Romanczuk, Pospisil, Runje;

3 – Bida, Cernych, Wdowik;

2 – Makuszewski, Wrzesiński;

1 – Imaz, Lopez, Matysik, Mystkowski, Olszewski, Puljić, Steinbors, Twardek.

Czerwone kartki w sezonie 2020/2021 PKO BP Ekstraklasy w zespole Jagiellonii:

2 – Augustyn (za dwie żółte);

1 – Makuszewski (za dwie żółte), Pospisil (za dwie żółte).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00