AktualnościCLJ U-15: Trudne boje z Legią

CLJ U-15: Trudne boje z Legią

W najbliższy piątek, 30 kwietnia, Jagiellonia Białystok SSA (2006) rozegra kolejny mecz ligowy w trwającym sezonie 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów U-15. „Żółto-Czerwoni” podejmą przy Elewatorskiej zespół Legii Warszawa.

Spotkanie pomiędzy białostoczanami i warszawianami odbędzie się w ramach 9. kolejki rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-15. Obie ekipy już raz w tym roku zmierzyły się ze sobą. Miało to miejsce w 2. tegorocznej serii gier. W tamtym spotkaniu, które odbyło się w Legia Training Center, lepsi okazali się Legioniści, którzy białostoczan pokonali 4:1. Autorami trafień w tamtej konfrontacji byli Grzejszczak, Kowalski, Olewiński i Złotkowski dla Legii. Jedynego gola dla „Żółto-Czerwonych” strzelił Szymon Stypułkowski.

Piątkowe starcie będzie dla naszych zawodników drugim po wznowieniu rozgrywek CLJ U-15 po przerwie, spowodowanej koronawirusem. W pierwszym spotkaniu po przymusowej pauzie, niejako ponownie inaugurującym wiosnę z tą ligą, Jagiellończycy pokonali w delegacji UKS SMS Łódź 3:0, a zespół ze stolicy rozbił, grając w roli gospodarza, Polonię Warszawa w rozmiarze 7:0. Jagiellonia zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli (siedem punktów), a Legia przewodzi stawce z 12 „oczkami”.

O przedmeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca rocznika 2006, Przemysława Papiernika. – Zdajemy sobie sprawę z tego, z jakim przeciwnikiem przyjdzie nam się zmierzyć. Legia to bardzo silny zespół, faworyt naszej klasy rozgrywkowej. Chcemy się im jednak przeciwstawić, wszystko zweryfikuje boisko. Cieszymy się, że możemy grać takie mecze. Niezależnie od tego, co w tym spotkaniu się wydarzy, jaki skończy się ono wynikiem, pozwala to chłopakom na rozwój. Z pewnością im więcej takich meczów, stojących na wysokim poziomie, tym więcej naszym zawodnikiem zostanie w nogach i głowach. W tych kategoriach podchodzimy do tej konfrontacji, nie zabijania się o punkty. Nie będzie łatwo, ale my też łatwo się nie poddamy. Optymistycznie patrzymy w przyszłość. Ostatnio wygraliśmy, na wyjeździe, 3:0. Mamy wiarę w to, co robimy. Legia jutro będzie to weryfikować – powiedział trener Papiernik.

Początek meczu Jagiellonia Białystok SSA (2006) – Legia Warszawa, rozgrywanego w ramach CLJ U-15, w piątek, 30 kwietnia, o godzinie 16:00. Przypominamy, że obecnie mecze rozgrywane na obiekcie przy Elewatorskiej odbywają się bez obecności kibiców.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00