AktualnościCLJ U-17: Podtrzymać dobrą passę

CLJ U-17: Podtrzymać dobrą passę

W najbliższą sobotę (1 maja) AP Jagiellonia Białystok (2004) rozegra kolejny mecz w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-17 sezonu 2020/2021. Wyjazdowym rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie UKS SMS Łódź.

Sobotnie starcie będzie dla podopiecznych trenera Tomasza Bernatowicza drugim po spowodowanej przymusową przerwą w rozgrywkach pauzie. Do tej konfrontacji z łodzianami białostoczanie przystąpią z pozycji lidera tabeli (12 punktów), który jak dotąd w czterech kolejkach zanotował komplet zwycięstw i zgarnął pełną pulę punktową. Przed tygodniem Jagiellończycy potwierdzili swoje wysokie wiosną aspirację, rozbijając przy Elewatorskiej Ząbkovię Ząbki aż 7:0. Warto zaznaczyć, ze juniorzy młodsi Jagiellonii są obecnie nie tylko pierwszą drużyną w lidze pod względem zgromadzonych punktów. Białostoczanie mogą się także pochwalić najlepszym atakiem (18 strzelonych goli) i najlepszą obroną (cztery stracone bramki)

– Do Łodzi jedziemy po trzy punkty. To jest bardzo trudny teren, nigdy nie gra się tam łatwo. Zawsze jednak patrzymy przede wszystkim na siebie i gramy o pełną pulę. Nie skupami się na naszej pozycji w tabeli. Liczy się dla nas najbliższy mecz. Naszym zadaniem jest pojechać na mecz i zaprezentować się w nim jak najlepiej. Jeśli przy okazji uda nam się go wygrać będziemy bardzo zadowoleni – powiedział szkoleniowiec drużyny juniorów młodszych Jagiellonii, Tomasz Bernatowicz.

Słowo jeszcze o sobotnich rywalach Jagiellończyków. UKS SMS Łódź to w tym momencie ekipa ze środka ośmiozespołowej tabeli CLJ U-17. Jak dotąd młodzi piłkarze z województwa łódzkiego dwukrotnie triumfowali i raz zremisowali, przez co z siedmiopunktowym dorobkiem zajmują 4. miejsce i tracą pięć „oczek” do lidera. Rezultaty osiągane przez łodzian w rundzie wiosennej to kolejno wygrana 5:1 z Ursusem Warszawa, przegrana 2:5 z Jagiellonią Białystok (dla Jagi trafiali wówczas Podczarski, Dąbrowski, dwukrotnie, Wojdakowski i Żabiuk), remis 3:3 z Polonią Warszawa i zwycięstwo 4:1 nad Ursusem Warszawa. Ostatni z wymienionych meczów to zarazem ostatni rozegrany przez juniorów młodszych Ząbkovii w tej rundzie. To spotkanie odbyło się w poprzedniej kolejce, 24 kwietnia.

Początek sobotniego, wyjazdowego meczu UKS SMS Łódź – AP Jagiellonia Białystok (2004), rozgrywanego w ramach 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, o godzinie 15:00 w sobotę, 1 maja.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00