AktualnościCLJ U-18: Czas na starcie z Lechią

CLJ U-18: Czas na starcie z Lechią

W sobotę, 1 maja, zespół juniorów starszych Jagiellonii Białystok rozegra kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 sezonu 2020/2021. Wyjazdowym rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie Lechia Gdańsk.

Do konfrontacji z gdańszczanami białostoczanie przystąpią z pozycji 10. drużyny tabeli (25 punktów). Jak dotąd Jagiellończycy zanotowali siedem zwycięstw, cztery remisy i 10 porażek. Ostatnim ligowym spotkaniem podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego było bezbramkowo zremisowane starcie domowe z UKS SMS Łódź.

–  Emocji nie zabrakło, szczególnie w drugiej połowie, gdy nasza dominacja była zdecydowana. Stworzyliśmy sobie dwie, trzy dogodne sytuacje, które powinniśmy wykorzystać. Zabrakło skuteczności, bo ten wynik powinniśmy rozstrzygnąć na naszą korzyść. Straciliśmy dwa punkty. – mówił szkoleniowiec drużyny juniorów starszych Jagiellonii.

Słowo jeszcze o niedzielnych rywalach Jagiellończyków. Lechia Gdańsk to w tym momencie ekipa znajdująca się na 13. miejscu w szesnastozespołowej tabeli CLJ U-18. Jak dotąd młodzi piłkarze z województwa pomorskiego otwierają czterozespołową strefę spadkową, z dorobkiem 23 punktów. Jesienią Jagiellończycy przegrali z gdańszczanami po emocjonującym boju 4:5. Oby tym razem rezultat był korzystniejszy dla naszych chłopców.

Początek sobotniego, wyjazdowego meczu Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok rozgrywanego w ramach 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, o godzinie 12:00 w sobotę, 1 maja.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00