Brak kategoriiCLJ U-18: Przy Elewatorskiej z UKS SMS Łódź

CLJ U-18: Przy Elewatorskiej z UKS SMS Łódź

W najbliższą niedzielę (25 kwietnia) zespół juniorów starszych Jagiellonii Białystok rozegra kolejny mecz w Centralnej Ligi Juniorów U-18 sezonu 2020/2021. Domowym rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie UKS SMS Łódź.

Niedzielne starcie będzie dla podopiecznych trenera Krzysztofa Zalewskiego pierwszym po spowodowanej przymusową przerwą w rozgrywkach pauzie. Do konfrontacji z łodzianami białostoczanie przystąpią z pozycji 11. drużyny tabeli (24 punkty), która jak dotąd w 20 kolejkach zanotowała siedem zwycięstw, trzy remisy i 10 porażek. Ostatnim ligowym spotkaniem, które młodzi Jagiellończycy rozegrali, była marcowa (20.03) wyjazdowa rywalizacja z Wisłą Kraków (przegrana Jagi w rozmiarze 2:4).

– Ponownie jesteśmy bardzo niezadowoleni z wyniku. Moim zdaniem świetnie rozpoczęliśmy ten mecz, bo oprócz zdobytej przez Krystiana Maciejuka bramki, mieliśmy trzy stuprocentowe okazje, które powinniśmy zakończyć golem. Po 20. minutach Wisła przejęła inicjatywę i zaczęła nam zagrażać. Ewidentne błędy w grze defensywnej zaowocowały dwoma rzutami karnymi dla rywali. Pierwszy z nich to pójście na raz obrońcy na linii szesnastki, a drugi to efekt niepotrzebnego wyjścia bramkarza na przedpole. Powinniśmy uniknąć straty tych dwóch goli. Trzeci bramka do szatni jeszcze znacząco utrudniła nam zadanie przed drugą połową. Po zmianie stron mogliśmy szybko zmniejszyć stratę do rywali, ale Gabor Żukowski w dogodnej sytuacji przestrzelił. W pierwszych dziesięciu minutach należał się nam też ewidentny rzut karny. Po dobrym początku drugiej połowy mecz się wyrównał. Wisła wyczekiwała na kontrę, a my nadziewaliśmy się na jej kontrataki. W końcówce straciliśmy czwartą bramkę, ale też zmniejszyliśmy rozmiary porażki za sprawą trafienia Kuby Lutostańskiego. Wisła była konkretniejsza, miała więcej jakości przy finalizacji akcji. Zadowoleni możemy być jedynie z faktu, że dochodzimy do sytuacji, kreujemy ich bardzo dużo. Niestety, na razie przegrywamy, ale wierzymy, że niebawem zła karta się odwróci – mówił szkoleniowiec drużyny juniorów starszych Jagiellonii, Krzysztof Zalewski, po marcowym starciu z Wisłą Kraków.

Słowo jeszcze o niedzielnych rywalach Jagiellończyków. UKS SMS Łódź to w tym momencie ekipa znajdująca się na 13. miejscu w szesnastozespołowej tabeli CLJ U-18. Jak dotąd młodzi piłkarze z województwa łódzkiego otwierają czterozespołową strefę spadkową, z dorobkiem 23 punktów. Tyle samo „oczek” na swoim koncie ma 12. w zestawieniu Gwarek Zabrze, który jednak jest w tabeli wyżej od łodzian. Rezultaty osiągane przez ząbkowian w bieżącym roku, przed przerwą w rozgrywkach, to kolejno wygrana 3:0 z Hutnikiem Kraków, porażka 1:2 z Legią Warszawa i przegrana 1:2 z Escolą Varsovia Warszawa. Ostatni z wymienionych meczów to zarazem ostatni rozegrany przez juniorów starszych UKS-u w tej rundzie. To spotkanie odbyło się 20 marca.

Początek niedzielnego, domowego meczu Jagiellonia Białystok – UKS SMS Łódź, rozgrywanego w ramach 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, o godzinie 12:00 w niedzielę, 25 kwietnia. Transmisję przeprowadzimy na kanale JagaTV.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00