AktualnościIII liga: Starcie z liderem

III liga: Starcie z liderem

W najbliższą sobotę (1 maja) Jagiellonia II Białystok rozegra kolejny mecz w grupie mistrzowskiej III ligi, gr. I sezonu 2020/2021. Przy Elewatorskiej rywalem „Żółto-Czerwonych” będzie liderująca Pogoń Grodzisk Mazowiecki w ramach 27. serii gier.

W poprzednią sobotę podopieczni Wojciecha Kobeszki ograli na wyjeździe Legię II Warszawa 3:0 w meczu 26. kolejki. Była to pierwsza wygrana w grupie mistrzowskiej Jagiellończyków.

– Fajnie, że potrafiliśmy wrócić do swojej gry i to w sytuacji, gdy w zespole rywala było kilku bardzo doświadczonych zawodników, a nasza drużyna opierała się niemal wyłącznie na młodzieżowcach. Tak jak wspominałem, różnie nasza gra może wyglądać w poszczególnych meczach z rutynowanymi zespołami, ale dziś należy chłopcom tylko przyklasnąć, bo stanęli na wysokości zadania – tak oceniał ostatni występ białostoczan szkoleniowiec rezerw Jagi.

Obecnie druga drużyna Jagiellonii zajmuje 6. miejsce w tabeli grupy I III ligi z dorobkiem 41 punktów i bilansem 12 zwycięstw, pięciu remisów i ośmiu porażek (bilans bramkowy 46:35). Miejmy nadzieję, że Żółto-Czerwoni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a w starciu z liderującą Pogonią Grodzisk Mazowiecki również pokażą się z dobrej strony.

Słowo jeszcze o sobotnich rywalach Jagiellończyków. Pogoń Grodzisk Mazowiecki to w tym momencie lider III ligi, gr. I (59 punktów) i pewnie kroczy po awans do II ligi. Z zespołem z województwa mazowieckiego Żółto-Czerwoni mierzyli się jesienią ubiegłego roku w fazie zasadniczej. Wówczas Jaga w dobrym stylu i trochę niespodziewanie ograła rywala przy Elewatorskiej 2:1.

Początek meczu Jagiellonia II Białystok – Pogoń Grodzisk Mazowiecki, rozgrywanego w ramach 27. kolejki grupy I III ligi, o godzinie 14:00 w sobotę 1 maja. Transmisję telewizyjną z tego spotkania będzie można obejrzeć na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

Przypominamy, że obecnie mecze rozgrywane na obiekcie znajdującym się na terenie ośrodka szkoleniowego Jagiellonii Białystok odbywają się bez udziału publiczności do odwołania.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00