AktualnościCLJ U-15: Wysoka porażka z Legią

CLJ U-15: Wysoka porażka z Legią

Przegraną w rozmiarze 1:5 zakończył się dla Jagiellonii Białystok SSA (2006) piątkowy (30.04), domowy mecz z Legią Warszawa. Była to druga porażka białostoczan podczas wiosennej odsłony zmagań w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy szkoleniowca rocznika 2006, Przemysława Papiernika. – Gratulujemy Legii zasłużonego zwycięstwa. Nie szukamy usprawiedliwień, jednak trzeba zauważyć, że Legia posiada obecnie, w tym konkretnym roczniku, taką siłę, jakość i takie walory piłkarskiej, że jest nam naprawdę trudno się przeciwstawić. Próbowaliśmy, szukaliśmy sposobu, ale wynik zweryfikował nasze zamiary. Ten mecz można podzielić na dwie części. W pierwszej połowie zabrakło nam odwagi i pewności siebie. Byliśmy bojaźliwi w naszych poczynaniach, co Legia bezwzględnie wykorzystała. Później trudno było nam się podnieść. Drugą połowę rozpoczęliśmy z innym nastawieniem, ale wiadomo, że przy wysokim prowadzeniu rywala trudno odwrócić losy meczu, tym bardziej z takim zespołem.

Jaka lekcja płynie dla zespołu z takiego starcia? – Przed tym spotkaniem powiedziałem chłopakom dwie rzeczy. Można wygrać albo czegoś się nauczyć. Pierwsze nam się nie udało, drugie mam nadzieję, że tak. Uczymy się my, uczą się zawodnicy. Mecze na tym poziomie zawsze pozwalają na rozwój. Oczywiście, nikt nie czuje się przyjemnie z porażką 1:5, natomiast staraliśmy się ile mogliśmy. Zespół Legii jest na ten moment tak silną drużyną, że ciężko się przeciwstawić.

– Musieliśmy przeprowadzić dosyć wcześnie dwie zmiany ze względu na to, że Legia bardzo zdominowała nas pod kątem fizycznym. Nie chodzi o to, że zmienieni zawodnicy grali słabo. Po prostu nasza fizyka na tle graczy Legii, to jest różnica ogromna. Chcieliśmy przeciwstawić się trochę gościom w aspekcie fizycznym, odeprzeć ich ataki, a później wrócić do próby grania. Stąd te zmiany. Nie wynikały one ze słabej gry chłopców. Po prostu musieliśmy się czymś przeciwstawić – zakończył trener Papiernik.

Obecnie zawodnicy Jagiellonii Białystok, po pięciu ligowych potyczkach, zajmują 4. miejsce w tabeli CLJ U-15 z dorobkiem siedmiu punktów i stratą ośmiu „oczek” do lidera, który jest niedawny rywal białostoczan, czyli Legia Warszawa. Swój kolejny „Żółto-Czerwoni” rozegrają już w najbliższą sobotę, 8 maja, kiedy na wyjeździe zmierzą się z MKS Zniczem Pruszków.

9. kolejka CLJ U-15, 30.04.2021 r.

Jagiellonia Białystok SSA (2006) – Legia Warszawa 1:5 (0:3).

Gol dla Jagiellonii: Faberski 55’.

Skład Jagiellonii 2006: Piekutowski – Wasiluk, Koj, Rusiłowicz (K), Kondraciuk (Czarniecki 30’), Cholewa, Stypułkowski, Drygiel, Ociepski, Faberski, Pawelczyk (Kozłowski 30’).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00