AktualnościCLJ U-17: Pierwsza wiosenna porażka białostoczan

CLJ U-17: Pierwsza wiosenna porażka białostoczan

Przegraną w rozmiarze 1:2 zakończył się dla juniorów młodszych Jagiellonii sobotni, wyjazdowy mecz z UKS SMS Łódź. To pierwsza porażka „Żółto-Czerwonych” w trakcie rundy wiosennej zmagań Centralnej Ligi Juniorów U-17.

O pomeczowy komentarz poprosiliśmy opiekuna rocznika 2004, Tomasza Bernatowicza. – Spodziewaliśmy trudnego meczu. Przeciwnik bardzo dobry, a samo spotkanie stało na wysokim, wyrównanym poziomie. Mogło się to skończyć różnie, zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Rywale byli skuteczniejsi. Pierwszą bramkę straciliśmy po stałym fragmencie gry. Później chwila nieuwagi kosztowała nas utratę drugiej bramki. Po przerwie chcieliśmy ruszyć i zdobyć trzy punkty. Mieliśmy sporo sytuacji, ale piłka nie chciała wpaść do bramki łodzian. Po naszych strzałach były poprzeczka, słupek i kilka razy bardzo dobre interwencje bramkarza gospodarzy, dodajmy świetnego golkipera. Nadzialiśmy się też na kontratak, po którym drużyna z Łodzi też obiła słupek naszej bramki. Próbowaliśmy do samego końca, ale dzisiaj przeciwnik wysoko zawiesił nam poprzeczkę. Było bardzo trudno. Gdyby bramka kontaktowa padła chociaż 10 minut wcześniej, może udało by się nam doprowadzić do wyrównania.

Dla „Żółto-Czerwonych” przegrana z UKS-em jest pierwszą na wiosnę. Czy opiekun rocznika 2004 nie obawia się, że porażka może przynieść złe skutki mentalne? – Nie dojdzie do sytuacji jakiegoś rozczarowania po tym meczu. Chłopcy znają swoją wartość. W tym meczu również, nawet przy stanie 2:0 dla rywala, graliśmy do samego końca. W sporcie raz się wygrywa, raz przegrywa. Trzeba sobie z tym radzić – zakończył trener Bernatowicz.

Mimo sobotniej porażki białostoczanie pozostają liderem CLJ U-17. Juniorzy młodsi Jagiellonii przewodzą stawce z 12 punktami na koncie, na które złożyły się cztery zwycięstwa. Swój kolejny ligowy mecz podopieczni trenera Tomasza Bernatowicza rozegrają już w najbliższą środę, 5 maja. Zmierzą się wówczas, na wyjeździe, ze Zniczem Pruszków.

9. kolejka CLJ U-17, 1.05.2021 r.

UKS SMS Łódź – AP Jagiellonia Białystok (2004) 2:1 (2:0)

Gol dla Jagiellonii: Wojdakowski 90+2’.

Skład Jagiellonii: Chomaciuk – Parzonko (K), Bernatowicz, Celmer (Zabielski 70’), Wojdakowski, Protaziuk (Stec 73’), Żabiuk, Dąbrowski, Siemieniuk (Podczarski 46’), Skok (Ubermanowicz 70’), Skowronek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00